W Poznaniu będzie więcej zieleni. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął konsultacje z radami osiedli na temat planowanych zielonych inwestycji.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął spotkania w sprawie zadań i inwestycji, które zostaną zrealizowane z budżetu rad osiedli w 2022 r. Przybędzie nie tylko nowych roślin, ale również małej architektury. ZZM zadba również o już istniejący drzewostan. Spotkania z radnymi osiedlowymi potrwają do początku lutego. To czas dialogu i wzajemnej wymiany zdań.

Dyskusje online

Każdego dnia pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej dyskutują online z przedstawicielami poznańskich fyrtli na temat przedsięwzięć, jakie ZZM będzie realizował na terenie Poznania. Rozmowy dotyczą m.in. zagospodarowania terenów poznańskich parków, inwestycji, pielęgnacji zieleni oraz bieżącego utrzymania terenów zieleni, miejsc zabawy i rekreacji oraz wybiegów dla psów.

Mała architektura

W 2022 roku na terenie osiedli pojawi się sporo małej infrastruktury. Nowe ławki staną m.in. na terenie parków na os. Zwycięstwa, przy ul. Silniki, na Chartowie, przy miasteczku ruchu drogowego na os. Bolesława Chrobrego, czy też na terenie zieleni przy ul. Kutnowskiej. Specjalne ławki, przeznaczone dla matek karmiących pojawią się w parku Cytadala, Bambrów Poznańskich na Dębcu oraz na placu zabaw na Fabianowie.

Nowe nasadzenia

Przybędzie także sporo zieleni. Nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin pojawią się w zasadzie na każdym poznańskim fyrtlu. Będą to duże przedsięwzięcia, jak zagospodarowanie terenów zieleni na Wichrowym Wzgórzu na Winogradach, ale pojawią się również mniejsze, w ramach m.in. utrzymania zieleni na osiedlach, na których przewidziane są takie zadania. Na os. Żegrze powstanie park kieszonkowy. Mieszkańcy osiedla Zodiak również będą mieli swoją kieszonkową wersję strefy zieleni. W planach jest utworzenie właśnie takiego miejsca.

Troska o starodrzew

ZZM zadba również o stare drzewa. W planach na 2022 rok ujęta została pielęgnacja cennych drzew na skwerach i w parkach na terenie osiedla Stare Miasto. W Parku Sołackim powstanie ścieżka ornitologiczna i sportowa, a na os. Orła Białego pojawią się domki dla owadów. Przybędzie też placów zabaw – m.in. przy wieży widokowej na Szachtach.

Dzięki wspólnym rozmowom i wymianie pomysłów, inwestycje, jakie powstają na fyrtlach, pozwalają stworzyć optymalne rozwiązania, zgodne z oczekiwaniem rad osiedli.

Czytaj więcej

Skomentuj