Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Poznań. Deszczówka z dachu zasili stawy na Chartowie

Poznań. Deszczówka z dachu zasili stawy na Chartowie
PU
20.12.2021, o godz. 11:12
czas czytania: około 1 minuty
0

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji, która wpisze się w działania w zakresie adaptacji do zmian klimatu w mieście. Już wiosną przyszłego roku dwa stawy mieszczące się na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie będą zasilane wodą zebraną z powierzchni dachu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Wykonawca, którego wyłoni przetarg, zbuduje odcinek kanalizacji deszczowej, do której podłączone zostaną studnie i istniejące rynny dachowe na szkolnym budynku, a także odcinek rurociągu grawitacyjnego prowadzącego do jednego ze stawów. Powstanie także rurociąg przepływowy, który na stałe połączy dwa stawy ze studnią przelewową, wlotami i wylotami.

Zwiększona retencja

– Zasilanie istniejących stawów na terenie użytku ekologicznego Traszki Ratajskie ma przyczynić się do zwiększenia retencji wodnej w mieście. Jej potrzeba jest zapisana w Strategii Rozwoju Miasta – mówi Barbara Plenzler – Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja, którą dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ma być jednym ze sposobów przeciwdziałania skutkom suszy. Podmioty, które są zainteresowane udziałem w ogłoszonym przetargu, swoje oferty mogą składać do 5 stycznia 2022 roku.

Ochrona płazów

Użytek ekologiczny Traszki Ratajskie ustanowiony został uchwałą Rady Miasta Poznania w lipcu 2011 r. z inicjatywy mieszkańców os. Tysiąclecia. Powodem ochrony obszaru jest występowanie zagrożonych gatunków płazów objętych ścisłą ochroną. To traszka zwyczajna, grzebiuszka ziemna, ropucha szara i zielona, żaba wodna i trawna, dla których park stanowi ostoję. Zrealizowanie inwestycji ma dodatkowo zapewnić im odpowiednie warunki życia i godowania.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024