Poznań. Nowe nasadzenia zieleni i chodniki

Poznań. Nowe nasadzenia zieleni i chodniki
02.04.2022, o godz. 11:42
czas czytania: około 1 minuty
0

W Poznaniu trwają prace na ul. Umińskiego. Układane są nowe chodniki oraz przygotowywane miejsca pod nasadzenia zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Od końca lutego prowadzone są prace remontowe. Piesi mogą już korzystać z nowych chodników na odcinku od ul. Garczyńskiego do ul. Kosińskiego, po zachodniej stronie ulicy. Oczyszczono tam także teren pod pasy zieleni i nawieziono ziemią urodzajną.

Dochowanie terminów agrotechnicznych

Obecnie płyty chodnikowe układane są pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kosińskiego a okolicami skrzyżowania z ul. Roboczą, po stronie zachodniej. Natomiast po wschodniej stronie ulicy, w pierwszej kolejności, punktowo zdjęto nawierzchnię pod przyszłą zieleń. Taka kolejność prac wynika z konieczności dochowania terminów agrotechnicznych, czyli prowadzenia prac ogrodniczych w takim czasie by rośliny przyjęły się w nowym miejscu (drzewa można sadzić do początku kwietnia lub dopiero późną jesienią).

Nowe podłoża dla drzew

Miejsce pod przyszłą zieleń zostało zrobione z większym zapasem roboczym ze względu na konieczność przygotowania nowego podłoża dla drzew. Nowe drzewa zostaną posadzone z początkiem kwietnia i wygrodzone do czasu zakończenia remontu, tak by nie zostały uszkodzone, gdy brukarze będą wymieniać nawierzchnię chodnika. Szerokość wyremontowanych chodników będzie zgodna ze standardami dostępności, czyli wyniesie minimum dwa metry.

Całość prac na ul. Umińskiego ma zakończyć się w drugiej połowie czerwca.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Szpalery grabów pojawiają się przy gliwickich ulicach

Komentarz #169936 dodany 2022-04-15 10:06:20

[…] Poznań. Nowe nasadzenia zieleni i chodniki […]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024