1 / 2

W Poznaniu trwają prace na ul. Umińskiego. Układane są nowe chodniki oraz przygotowywane miejsca pod nasadzenia zieleni.

Od końca lutego prowadzone są prace remontowe. Piesi mogą już korzystać z nowych chodników na odcinku od ul. Garczyńskiego do ul. Kosińskiego, po zachodniej stronie ulicy. Oczyszczono tam także teren pod pasy zieleni i nawieziono ziemią urodzajną.

Dochowanie terminów agrotechnicznych

Obecnie płyty chodnikowe układane są pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kosińskiego a okolicami skrzyżowania z ul. Roboczą, po stronie zachodniej. Natomiast po wschodniej stronie ulicy, w pierwszej kolejności, punktowo zdjęto nawierzchnię pod przyszłą zieleń. Taka kolejność prac wynika z konieczności dochowania terminów agrotechnicznych, czyli prowadzenia prac ogrodniczych w takim czasie by rośliny przyjęły się w nowym miejscu (drzewa można sadzić do początku kwietnia lub dopiero późną jesienią).

Nowe podłoża dla drzew

Miejsce pod przyszłą zieleń zostało zrobione z większym zapasem roboczym ze względu na konieczność przygotowania nowego podłoża dla drzew. Nowe drzewa zostaną posadzone z początkiem kwietnia i wygrodzone do czasu zakończenia remontu, tak by nie zostały uszkodzone, gdy brukarze będą wymieniać nawierzchnię chodnika. Szerokość wyremontowanych chodników będzie zgodna ze standardami dostępności, czyli wyniesie minimum dwa metry.

Całość prac na ul. Umińskiego ma zakończyć się w drugiej połowie czerwca.

Czytaj więcej

Skomentuj