Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Pracownik śmieciarki pomógł w ujęciu zabójcy 5-latka

Pracownik śmieciarki pomógł w ujęciu zabójcy 5-latka
R.G.
19.10.2023, o godz. 12:19
czas czytania: około 2 minut
0

Wczoraj, 18 października br., Polskę obiegły wiadomości o tragedii na poznańskiej dzielnicy Łazarz. 71-letni Zbysław C., z nieznanych przyczyn zaatakował nożem 5-letniego chłopca, który z przedszkolną grupą szedł na wycieczkę do miejscowej poczty. W ujęciu sprawcy uczestniczył brygadzista firmy REMONDIS Sanitech Poznań.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dziecko zostało zranione w klatkę piersiową i pomimo starań lekarzy zmarło podczas operacji w szpitalu. 71-latka, na miejscu zbrodni obezwładnili świadkowie zdarzenia, którym pomogła policjantka po służbie.

Interweniował brygadzista ze śmieciarki

Udział w zatrzymaniu sprawcy tragedii miał brygadzista firmy REMONDIS Sanitech Poznań, Grzegorz Konopczyński. Pracownik śmieciarki odbierał w tym czasie odpady. Miał otwarte okno w samochodzie i usłyszał wołanie przedszkolanek o pomoc.

– Zaszedłem go od tyłu i po prostu uderzyłem go w łydkę – relacjonował lokalnym mediom Grzegorz Konopczyński. – W tym momencie człowiek ten stracił równowagę. Nachylił się, a kiedy się nachylał uderzyłem go kolanem w żebro. Wtedy wypuścił nóż. A gdy się to stało, to go odtrąciłem. Potem przysiadła na nim pani policjantka. Jeden z moich kolegów z brygady też podbiegł i trzymał napastnika za nogi.

Reagują w nieprzewidywalnych sytuacjach

Wykonujący swoje codzienne obowiązki pracownicy firm komunalnych nierzadko muszą się mierzyć nieprzewidywalnymi sytuacjami, które wymusza na nich życie.

Znana redakcji jest np. interwencja pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO) Kraków sprzed kilku lat, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego ustawiając śmieciarkę na skrzyżowaniu, w ten sposób, by nie doszło do kolejnych kolizji. Dodajmy, że w tym samym czasie pracownicy ci wydobywali poszkodowane osoby z uszkodzonych samochodów. W tym czasie na miejscu nie było jeszcze służb ratunkowych.

Zagrożony los zwierząt

Bywa też i tak, że pracownicy śmieciarek ratują zwierzęta. Do tego rodzaju zdarzenia doszło np. w lutym 2020 roku w Łodzi, gdzie pracownicy MPO znaleźli akwarium z ledwo żywym chomikiem. Gryzoń był skazany na śmierć. Zwierzaka wyrzucono do jednego z kontenerów ustawionych przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Zwierzę zapakowano do worka i wrzucono do kontenera. Chomik był wychłodzony. I gdyby nie szybka reakcja pracowników MPO zwierzę by nie przeżyło.

Źródła:

– Radio Poznań
– policja.gov.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024