Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Program "Czyste Powietrze" wstrzymany. Nie można składać wniosków

Program
03.01.2019, o godz. 14:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska wstrzymały przyjmowanie wniosków do programu "Czyste Powietrze". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej tłumaczy z czego wynika przestój oraz kiedy nabór zostanie wznowiony.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Poinformowano w nim, że nabór został wstrzymany od 1 stycznia, ale sytuacja “ma charakter przejściowy”.

Winą za wstrzymanie naboru wniosków do programu “Czyste Powietrze” NFOŚiGW obarcza “względy formalno-prawne oraz techniczne”. W życie wchodzi bowiem nowelizacja ustawy o podatku dochodowym, która wprowadza m.in. termomodernizacyjną ulgę podatkową.

W myśl obowiązujących przepisów osoby, które skorzystają z programu “Czyste Powietrze” musiałyby odprowadzić podatek od przyznanych pieniędzy. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział jednak, że beneficjenci “Czystego Powietrza” zostaną zwolnieni z podatku.

Wojewódzkie fundusze mają wznowić przyjmowanie zgłoszeń po aktualizacji programu i dostosowaniu systemów informatycznych.

– Przerwa wynika z dostosowania wniosków do nowego przeliczenia podatkowego. Trwają testy systemu, jest już gotowy, ale chcemy mieć pewność, więc daliśmy sobie czas do 14 stycznia. Myślę jednak, że będzie to wcześniej, maksymalnie do tygodnia nabór powinien zostać wznowiony – mówi money.pl Anna Król, wiceprezes NFOŚiGW.

Program “Czyste Powietrze” będzie prowadzony do 2029 r. Jego budżet to 103 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na ocieplanie domów i wymianę pieców. Resort środowiska deklaruje, że od startu programu złożono już co najmniej kilkanaście tysięcy wniosków. Niedawno do wojewódzkich funduszy oficjalnie trafiły pieniądze przeznaczone na ten cel.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024