Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Projekt ROP dostępny już za kilka dni? Ministerstwo deklaruje

Projekt ROP dostępny już za kilka dni? Ministerstwo deklaruje
szp
29.07.2021, o godz. 9:44
czas czytania: około 2 minut
0

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że projekt ustaw w sprawie wdrożenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialności producenta trafi do konsultacji na przełomie lipca i sierpnia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

„Ze względu na trwający okres wakacyjno-urlopowy, chcąc zapewnić Państwu właściwy czas na analizę przepisów projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (projekt ROP – UC81), informujemy, że przekazanie projektu do konsultacji społecznych planowane jest na przełomie lipca i sierpnia br.” – czytamy w krótkim komunikacie opublikowanym na stronach resortu.

„Szanowni, by każdy mógł zapoznać się z projektem ROP w okresie – MiKŚ już komunikuje o zbliżającym się terminie konsultacji społecznych” – napisała na swoim profilu LinkedIn Marzena Berezowska, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami w MKiŚ.

W czerwcu resort zorganizował serię spotkań nazwanych konsultacyjnymi. Po ich zakończeniu ich uczestnicy (przedstawicieli branży gospodarki odpadami na spotkania nie zaproszono), odnosili się do nich raczej chłodno i komentowali, że niewiele wniosły one do dyskusji.

– Podczas spotkania (17 czerwca – przyp. red.) nie został niestety zaprezentowany długo oczekiwany projekt Ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, której celem jest przeniesienie do prawa polskiego unijnych wymogów w zakresie rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Nie została również przedstawiona żadna prezentacja podsumowująca dotychczasowe prace Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a same konsultacje miały wyłącznie formę wysłuchania opinii i oczekiwań pochodzących od przedsiębiorców wprowadzających do obrotu produkty w opakowaniach – mówił Portalowi Komunalnemu Krzysztof Hornicki z Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”.

System ROP będzie głównym tematem debaty eksperckiej, którą przygotowuje redakcja „Przeglądu Komunalnego. Konferencję w formule on-line zatytułowana „Platforma Dyskusyjna ROP” odbędzie się zaraz po tym, jak Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawi projekt ustawy o ROP. Będzie to wówczas doskonała okazja do przeanalizowania w gronie wszystkich interesariuszy rynku bieżących kwestii dotyczących wdrożenia w Polsce zasad rozszerzonej odpowiedzialności producentów i systemów kaucyjno-depozytowych.

Udział w tym wydarzeniu będzie bezpłatny, wystarczy rejestracja TUTAJ. Dzięki niej zarejestrowani uczestnicy w pierwszej kolejności dowiedzą się o konkretnym terminie debaty. Zapraszamy do rejestracji!

Kompleksowa 970 x 250

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024