Podpisana w tym tygodniu przez władze Katowic umowa przewiduje zakończenie do 2008 r. finansowanej głównie z unijnych środków przebudowy kanalizacji w śródmieściu.

Umowę z poprzednim wykonawcą, wobec zawieszenia przez niego prac, miasto wypowiedziało w styczniu tego roku.

Kontrakt o wartości blisko 11 mln euro na dokończenie robót w ścisłym centrum miasta zawarto z konsorcjum, którego liderem jest firma Sanimet z Częstochowy. Umowa przewiduje m.in. modernizację ok. 2,8 km sieci kanalizacyjnej, w tym dokończenie modernizacji kanalizacji pod Rynkiem oraz odbudowę dróg po zakończeniu prac pod nimi.

Jak powiedział PAP rzecznik katowickiego magistratu Waldemar Bojarun, zawarcie umowy na dokończenie przebudowy kanalizacji w obrębie ulic Warszawskiej, Sokolskiej oraz okolic płynącej przez centrum miasta rzeki Rawy, zapobiega dalszemu przedłużaniu się sięgającego już ponad rok opóźnienia tej inwestycji, wykonywanej pierwotnie przez firmę Hydrobudowa-6.

Budowa i modernizacja kanalizacji, wraz z przebudową oczyszczalni ścieków, to jedna z największych, realizowanych w Katowicach inwestycji, o łącznej wartości prawie 40 mln euro. Blisko dwie trzecie to dofinansowanie z unijnego Funduszu Spójności. Realizacja dwóch kontraktów, zawartych w grudniu 2003 r. i marcu 2004 r., miała zakończyć się w październiku 2006 r. Ich łączna wartość to prawie 30 mln euro.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj