W lipcu 2019 r. ruszy długo oczekiwany remont ul. Lutyckiej w Poznaniu. To droga ważna nie tylko dla mieszkańców Poznania, bo właśnie Lutycką przebiega droga krajowa nr 92, a w jej pobliżu trasa kolejowa Poznań – Piła.

W pierwszym etapie powstanie wiadukt przebiegający nad linią kolejową. W tym samym czasie prace budowlane mają trwać od ul. Witosa do ul. Lutyckiej (przedłużenie Al. Solidarności), a potem także w okolicach węzłów Koszalińska i Podolany. Na koniec między nimi, na odcinku drogi krajowej 92, rozpocznie się przebudowa samej Lutyckiej, która  stanie się drogą dwujezdniową.

W sprawie tej inwestycji od kilku miesięcy odbywały się konsultacje z mieszkańcami, którzy zaproponowali 65 zmian. Jak informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich, część uwag została uwzględniona. Chodziło m.in. o wiadukt nad linią kolejową (ul. Golęcińska), budowę w pierwszym etapie – a nie w jednym z kolejnych – węzła Koszalińska.

Wiadukt na ul. Golęcińskiej jest właśnie w fazie ostatnich uzgodnień. PKP i miasto starają się pozyskać dofinansowanie na jego budowę. Wiadomo, że na razie nie powstanie wiadukt nad ul. Szczawnicką, ale przebudowa ul. Lutyckiej, która będzie skomunikowana z ul. Koszalińską – zakłada przygotowanie części nasypu pod jego budowę.

Wzdłuż ul. Koszalińskiej (do nowego skrzyżowania z Golęcińską) powstanie droga dla rowerów, która będzie przebiegała także na wiadukcie, z którego w dół zostanie poprowadzony tzw. ślimak.

Przetarg na pierwszy etap inwestycji ma zostać ogłoszony między kwietniem a czerwcem 2019, prace mają rozpocząć się w lipcu tego samego roku i potrwać do września 2021 r. Wstępna kwota remontu to prawie 36,5 mln zł.

Źródło: plus.gloswielkopolski.pl

Czytaj więcej

Skomentuj