Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Przedsiębiorstwa wodociągowe pomagają Ukrainie

Przedsiębiorstwa wodociągowe pomagają Ukrainie
PU
04.03.2022, o godz. 11:03
czas czytania: około 2 minut
0

Wodociągi Leszczyńskie chcą wynająć mieszkanie dla rodziny z Ukrainy, otoczyć ją opieką, a w przyszłości zapewnić pracę w firmie jej członkom. W Chełmie wprowadzono tzw. bon komunalny, zwalania on uchodźców i osoby je goszczące z opłat za wodę i ścieki. To tylko niektóre z przykładów pomocy, jakiej udzielają przedsiębiorstwa wodociągowe uchodźcom z Ukrainy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Większość działań, które podejmują spółki wodociągowe w ramach pomocy Ukrainie to organizacja zbiórek darów. Zaangażowały się w nią m.in. Wodociągi Białostockie i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Poznański Aquanet oprócz tego wysyła swoich wolontariuszy do wsparcia miejskich zbiórek. Są jednak i takie przedsiębiorstwa, które wprowadzają dodatkowe świadczenia na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Mieszkanie i praca w Lesznie

– Sprawa jest w toku. Udało się już wstępnie ustalić nowe mieszkanie, które będziemy chcieli w imieniu Wodociągów Leszczyńskich wynająć, opłacić czynsz i inne opłaty minimum do końca tego roku lub dłużej, w zależności od sytuacji, i przeznaczyć np. dla 4-osobowej rodziny, wskazanej przez MOPR w Lesznie – mówi Rafał Zalesiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie.

Przedsiębiorstwo zaopiekuje się tą rodziną, także prawnie, zaopatrzy w niezbędny sprzęt, zbierze potrzebne rzeczy.

– Nie jest wykluczona także praca w MPWiK dla jej członków w zależności od potrzeb i kwalifikacji, tak aby pomóc im stanąć na nogi i rozpocząć nowe normalne życie w naszym mieście i kraju – mówi Rafał Zalesiński.

Zbiórka darów

Spółka uruchomiła również akcję Solidarni z Ukrainą. Punkt zbiórki potrzebnych rzeczy dla Ukrainy działa w siedzibie leszczyńskich wodociągów przy ul. Lipowej. Od godz. 7.00 do 15.00 w każdym dniu roboczym dostarczać można wszelką pomoc, w tym między innymi pieluchy, mokre chusteczki, mleko modyfikowane, koce, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, środki czystości i higieny osobistej, wodę mineralną (najlepiej zgrzewki), środki opatrunkowe, środki do dezynfekcji, leki przeciwbólowe, latarki, baterie, żywność z długim terminem przydatności, turystyczne butle gazowe, powerbanki, zestawy pierwszej pomocy, ręczniki, ciepłe ubrania (w tym dla małych i średnich dzieci), jedzenie dla dzieci, słodycze, herbatę, kawę, karmę dla zwierząt, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy. Wszystkie dary są magazynowane, sortowane i dostarczane busami do siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Przyjmujesz uchodźców, nie płacisz za wodę i ścieki

Zwolnienie z opłat za wodę i ścieki dla osób przyjmujących obywateli z Ukrainy wprowadziło z inicjatywy prezydenta Chełma Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. To tzw. bon komunalny dla osób i podmiotów przyjmujących nieodpłatnie uchodźców z Ukrainy. Warunkiem skorzystania ze wsparcia jest złożenie w biurze obsługi klienta przy ul. Wołyńskiej 57 wniosku o zwolnienie z opłat z tytułu dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków oraz podpisanie stosownej umowy. W ramach zwolnienia nastąpi umorzenie bieżących należności za usługi dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków w wysokości proporcjonalnej do okresu, w którym udostępniono lokal na potrzeby mieszkaniowe obywateli Ukrainy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024