Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW

Przemysław Ligenza nowym prezesem NFOŚiGW
PAP/dom
31.03.2022, o godz. 14:51
czas czytania: około 2 minut
1

Dotychczasowy dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dr Przemysław Ligenza został powołany przez minister klimatu i środowiska Annę Moskwę na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony i Gospodarki Wodnej – poinformował w czwartek rzecznik MKiŚ Aleksander Brzózka.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

– Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wręczyła dziś powołanie dr Przemysławowi Ligenzie na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przekazał rzecznik resortu Aleksander Brzózka.

Przemysław Ligenza jest dr. nauk ekonomicznych, ekspertem w zakresie restrukturyzacji i zarządzania zmianą w różnych organizacjach – ochrony środowiska, sektora finansów publicznych, firm prywatnych. Ma doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań systemowych w różnych obszarach bezpieczeństwa powszechnego, jak również analizach sektorowych branż strategicznych dla bezpieczeństwa gospodarczego państwa. Jest wykładowcą akademickim.

Od stycznia 2017 r., był zatrudniony w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od 30 stycznia 2019 r. był szefem tej instytucji. Wcześniej P. Ligenza był wiceprezesem Urzędu Dozoru Technicznego, pracował jako dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego w Ministerstwie Gospodarki.

25 lutego minister odwołała ze stanowiska prezesa NFOŚiGW Macieja Chorowskiego. Od tego czasu obowiązki szefa Funduszu pełnił wiceprezes Paweł Mirowski.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który powstał w 1989 r. w okresie zmian ustrojowych Polski, jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym.

Narodowy Fundusz oferuje pożyczki, dotacje oraz inne formy dofinansowania projektów realizowanych m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne, organizacje społeczne a także osoby fizyczne. W sektorze finansów publicznych Narodowy Fundusz jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych przeznaczonych na ochronę środowiska.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Mrs. Victoria Johnson

Komentarz #169706 dodany 2022-04-03 11:49:03

Szukasz firmy zajmującej się pożyczkami w zakresie nieruchomości na pożyczki od 10 000 do 10 000 000 euro (na pożyczki komercyjne lub komercyjne, pożyczki osobiste, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki hipoteczne, pożyczki zdrowotne itp.). Lub odmówiono Ci dostępu do kredytu z banku lub instytucji finansowej z jakiegokolwiek powodu. Złóż wniosek już teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową. Przetwarzanie i zatwierdzenie w 3 dni. Firma pożyczkowa na Pacyfiku Jesteśmy międzynarodowym pożyczkodawcą, który świadczy prawdziwe usługi finansowe osobom fizycznym i firmom z niskim oprocentowaniem 2% z ważnym dowodem osobistym lub międzynarodowym paszportem Twojego kraju do zatwierdzenia. Okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat. Aby otrzymać natychmiastową odpowiedź i przetworzyć wniosek do granicy w ciągu 2 dni roboczych Skontaktuj się z nami bezpośrednio przez ten e-mail: [email protected] Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje: imię i nazwisko: ____________________________ Wymagana kwota pożyczki: ________________ okres ważności: _________________ Cel pożyczki: _______________________ urodziny: ___________________________ Płeć: ___________________________________ stan cywilny: __________________________ Adres kontaktowy: ______________________ Kod pocztowy miasta: _______________________________________ Kraj: _______________________________ Zatrudnienie: ____________________________ Mobilny: __________________________ Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: [email protected] za dzięki Dyrektor Zarządzający: Fed Victoria Johnson


co2

Komentarz #169722 dodany 2022-04-03 21:54:49

I znowu odprwa, i znowu odprawa. Dojne państwo.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023