1 / 35

Oddano do użytku część wyczekiwanego przez mieszkańców Bolesławca terenu rekreacyjno-sportowego nad Bobrem. „Wiadukt-plaza” – bo tak zaczęto już nazywać obiekt – to nowoczesny kompleks umożliwiający ekstremalną zabawę.

Budowa nowoczesnego obiektu rekreacyjno-sportowego w okolicy bolesławieckiego wiaduktu trwa od kilku miesięcy. W tym roku w ramach inwestycji wykonano pochylnie, przebudowano schody, utwardzono drogi wokół nowych obiektów oraz zamontowano elementy małej architektury: kosze, ławki i stojaki na rowery.

Najważniejsza część inwestycji to budowa pumptracku, skateparku i  ścianki wspinaczkowej. Bolesławiecki pumptrack to największy tor typu „flow track” w Polsce, łączący w sobie sekcje racingowe (wyścigowe), flow (do oddawania skoków) oraz easy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których powstały dwa mini obiekty rowerowe.

W kolejnym etapie rozbudowy na terenie sportowego obiektu w Bolesławcu powstaną: park sensoryczny, boiska do piłki siatkowej, budynek szatni, place zabaw, strefa imprez, strefa grillowa, pomost dla kajaków, miejska plaża oraz miejsca postojowe dla samochodów. W sumie koszt inwestycji wyniesie ponad 5,7 mln zł, a pieniądze na ten cel wyasygnowało miasto.

Czytaj więcej

Skomentuj