Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni

Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni
PAP
12.05.2021, o godz. 11:47
czas czytania: około 1 minuty
0

Procedura rozdysponowania pasma C, w którym postanie ogólnopolska sieć komórkowa piątej generacji (5G), powinna się rozpocząć w najbliższych tygodniach - pisze w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Start aukcji – jak czytamy – wstrzymywało zamieszanie wokół projektu nowelizacji ustawy o krajowej sieci cyberbezpieczeństwa (KSC).

“Teraz sprawa przyspiesza, bo chodzi o pieniądze, a konkretnie 58 mld euro do rozdysponowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wszystko wskazuje więc na to, że spór o KSC ma się ku końcowi” – zaznacza dziennik.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy przewiduje, że obie sprawy – KSC i aukcja – wkrótce ruszą z miejsca. “W przypadku projektu nowelizacji będzie to oznaczało zakończenie sporu o kontrolę nad operatorem strategicznym” – czytamy w gazecie.

W drugim scenariuszu – jak podaje – procedura przydziału częstotliwości na 5G zacznie się w najbliższych tygodniach, mimo braku ostatecznej wersji KSC. “To wyjście awaryjne, możliwe dzięki temu, że międzyresortowe kontrowersje wokół ustawy – i kolejne zmiany jej zapisów – nie dotyczą regulacji potrzebnych UKE do dokumentacji aukcyjnej” – pisze “DGP”.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smart city
css.php
Copyright © 2024