Procedura rozdysponowania pasma C, w którym postanie ogólnopolska sieć komórkowa piątej generacji (5G), powinna się rozpocząć w najbliższych tygodniach – pisze w środowym wydaniu “Dziennik Gazeta Prawna”.

Start aukcji – jak czytamy – wstrzymywało zamieszanie wokół projektu nowelizacji ustawy o krajowej sieci cyberbezpieczeństwa (KSC).

“Teraz sprawa przyspiesza, bo chodzi o pieniądze, a konkretnie 58 mld euro do rozdysponowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wszystko wskazuje więc na to, że spór o KSC ma się ku końcowi” – zaznacza dziennik.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy przewiduje, że obie sprawy – KSC i aukcja – wkrótce ruszą z miejsca. “W przypadku projektu nowelizacji będzie to oznaczało zakończenie sporu o kontrolę nad operatorem strategicznym” – czytamy w gazecie.

W drugim scenariuszu – jak podaje – procedura przydziału częstotliwości na 5G zacznie się w najbliższych tygodniach, mimo braku ostatecznej wersji KSC. “To wyjście awaryjne, możliwe dzięki temu, że międzyresortowe kontrowersje wokół ustawy – i kolejne zmiany jej zapisów – nie dotyczą regulacji potrzebnych UKE do dokumentacji aukcyjnej” – pisze “DGP”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj