Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

PSP: zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie

PSP: zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie
MŁ/PAP
23.07.2023, o godz. 23:21
czas czytania: około 2 minut
0

Możemy już oficjalnie poinformować, że o godz. 20.22 zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie, gdzie paliła się hala, w której składowane były substancje chemiczne - poinformował PAP rzecznik prasowy lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak. Dodał, że na miejscu przez całą noc pozostanie ok. 18 strażaków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

“Standardowo, jak zawsze przy tego typu działaniach zostawiamy – w tym przypadku trzy – zastępy straży pożarnej, czyli ok. 18 strażaków – na dozór nocny, w razie gdyby coś jeszcze się działo. Strażacy będą na miejscu całą noc” – powiedział st. kpt. Arkadiusz Kaniak.

Dodał, że w gaszeniu pożaru brało udział ok. 200 strażaków. “W czasie szczytu było to blisko 80 zastępów” – powiedział. Natomiast średnio w gaszeniu pożaru uczestniczyło ok. 60 zastępów z uwagi na potrzebę działań rotacyjnych.

Jak dowiedziała się PAP, w poniedziałek najprawdopodobniej wojewoda zwoła zespół zarządzania kryzysowego, na którym zostaną podsumowane działania.

Strażacy z pożarem hali w Przylepie, w której składowane były niebezpieczne substancje walczyli od soboty. W niedzielę po posiedzeniu sztabu kryzysowego wojewoda lubuski Władysław Dajczak przekazał, że pożar hali jest opanowany, a wskaźniki pokazują, że zdrowie i życie mieszkańców nie jest zagrożone.

Zezwolenie na płonące od soboty składowisko odpadów w Przylepie wydał w 2012 r. starosta zielonogórski Ireneusz Plechan.


Kto wydał zgodę na składowisko w Przylepie? Oto historia nielegalnego składowania


 

Zgodnie z polskimi przepisami pozwolenia na gromadzenie i utylizowanie niebezpiecznych substancji wydają starostowie. W 2012 r. Przylep był na terenie powiatu zielonogórskiego. W związku z tym, pozwolenie firmie Awinion wydał ówczesny starosta zielonogórski Ireneusz Plechan (PO). Zezwolił na zwożenie odpadów do hali po dawnych zakładach mięsnych.

“Na postawie art. 28 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach starosta zielonogórski 4 grudnia 2012 r. wydał firmie Awinion zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów na działce nr 765/23 obręb Przylep” – czytamy w dokumencie z 4 grudnia 2012 r.

 

 


Pożar odpadów niebezpiecznych w Przylepie. Czy to było nieuniknione?


 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Pożary odpadów
css.php
Copyright © 2024