Pszczoły zamieszkają na dachu Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Pięć uli stanie tam w połowie 2022 r. za sprawą projektu “Słodkie dramaty” oraz przy wsparciu finansowemu Fundacji Orlen. Życiu pszczół można będzie się przyglądać dzięki transmisji na żywo, a ich miód trafi do widzów.

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku wraz z Zieloną Pasieką z Wodnicy koło Ustki będzie realizował projekt “Słodkie dramaty”, dzięki któremu na dachu teatru w pięciu ulach zamieszkają pszczoły. Jak przekazał zastępca dyrektora Nowego Teatru Przemysław Sternalski, stanie się to w maju i czerwcu 2022 r.

Śledzenie na żywo

W ramach akcji będzie można w internecie podglądać na żywo życie pszczół, a po zakończeniu projektu, jak podał Sternalski, wyprodukowany przez nie miód trafi nieodpłatnie do widzów. Ma być gadżetem promującym słupski teatr jako “nowoczesny i ekologiczny ośrodek kultury”.

Atrakcje dla dzieci

Pomysłodawcy “Słodkich dramatów” zapowiedzieli także przeprowadzenie w maju i czerwcu 2022 r. warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz konkursów plastycznego i literackiego dla uczniów – pokazujących życie i rolę pszczół.

Inicjatywę w ramach konkursu “Moje miejsce na ziemi” wsparła finansowo Fundacja Orlen kwotą 15 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj