Automat służący do zbierania odpadów, który w piątek stanął na pl. Bankowym w Warszawie, w poniedziałek wymagał już naprawy.

Automat do recyklingu wymagał wymiany uszkodzonej części, która skanując rozpoznaje odpady – szkło, plastik czy aluminium. Do awarii doszło, ponieważ, mimo komunikatu ostrzegawczego wyświetlanego na maszynie, użytkownicy dokładali do komory zgniecione butelki – poinformował warszawski urząd miasta.

Urządzenie zostało naprawione przez serwis. Według instrukcji i podawanych komunikatów butelki oraz puszki powinny być w pierwotnym kształcie w momencie oddawania ich do recyklomatu. Mieszkańcy jednak zgniatali odpady, przez co doszło do awarii.

– Liczymy, że mieszkańcy będą odpowiedzialnie korzystać z urządzeń i kierować się wskazówkami wyświetlanymi na monitorze – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które stolica otrzymała od firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Do maszyn będzie można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację „ETS Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol.

W Warszawie pojawiły się automaty do zbiórki puszek i butelek

Nadchodzące szkolenia on-line:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Ciekawe jak osoby niepełnosprawne będą mogły oddać butelki. Tyle się mówi o barierach i stawia się takie urządzenie? W Niemczech otwór na butelki w takich automatach jest dużo niżej.

Skomentuj