Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Nowe regulacje dotyczące PSZOK-ów, dofinansowanie, studia przypadków

Nowe regulacje dotyczące PSZOK-ów, dofinansowanie, studia przypadków
14.04.2022, o godz. 11:56
czas czytania: około 3 minut
0

Najnowsze przepisy prawne regulujące powstanie i prowadzenie PSZOK-ów, możliwości w zakresie dofinansowanie budowy nowego bądź modernizacji istniejącego PSZOKu, studia przypadków konkretnych inwestycji, ewidencja, sprawozdania odpadowe i funkcjonowanie PSZOK-ów w BDO... To tylko wybrane zagadnienia, które omówią eksperci podczas spotkania on-line już 26 kwietnia. Rejestracja na to wydarzenie nadal jest otwarta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

 

Program webinarium pt. Organizacja PSZOK 2022 oraz informacje dotyczące rejestracji udziału znajdują się na stronie pszok.abrys.pl. Podczas spotkania online grono ekspertów, przyjrzy się zagadnieniom związanym z organizacją i funkcjonowaniem Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w sposób kompleksowy.

 

PSZOKi w świetle najnowszych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Szkolenie będzie doskonałą okazją do poznania aktualnych obowiązków w zakresie gospodarki odpadami w świetle najnowszych zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jak ostatnie zmiany ustawowe wpłynęły na funkcjonowanie PSZOKów? Jak zoptymalizować działanie PSZOK? Czy możliwe jest tworzenie rozwiązań uzupełniających działanie stacjonarnych PSZOK? To tylko wybrane zagadnienia, na które odpowiedzi poszukamy razem z Maciejem Kiełbusem, Partnerem współkierującym Działem Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu.

 

Finansowe wsparcie dla rozwoju systemów selektywnego zbierania odpadów komunalnych i budowy PSZOK

Systemy selektywnego zbierania odpadów komunalnych są pierwszym i najważniejszym ogniwem kształtującym kompleksową gospodarkę odpadami komunalnymi. Od tego czy gminne systemy będą proste i dostosowane do lokalnych uwarunkowań zależy zaangażowanie mieszkańców, a finalnie ilość i jakość odpadów zebranych selektywnie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niezmiennie od wielu lat zauważa potrzebę inwestowania w ten najniższy poziom gospodarki odpadami – selektywną zbiórkę, czego wyrazem jest trwający do 30.12.2022 r. nabór wniosków w ramach programu Racjonalna Gospodarka Odpadami Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów. Między innymi o tym jakie możliwości daje ten program i jakie są zasady wnioskowania o środki finansowe opowiedzą podczas szkolenia przedstawiciele NFOŚiGW.

PSZOK – miejsce dla odpadów, szansa dla edukacji ekologicznej

Powstawanie i funkcjonowanie Punktów Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych są doskonałą okazją do planowania oraz realizacji działań edukacyjnych w zakresie właściwego postępowania z odpadami. Działania te najlepiej już uwzględnić na etapie planowania inwestycji, jednak nigdy nie jest na nie za późno. O czym warto wiedzieć, planując kampanię edukacyjną? Jakie trendy panują w zakresie edukacji ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami? Jakie narzędzia i materiały edukacyjne mają największą skuteczność? Między innymi o tym opowie uczestnikom webinarium Małgorzata Masłowska-Bandosz – dyrektor ds. edukacji ekologicznej, ABRYS Sp. z o.o.

Studia przypadków z istniejących PSZOK-ów

Funkcjonowanie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców kilku gmin (Gminy Miasto Sieradz, Gminy Sieradz, Gminy Goszczanów) to temat prelekcji, którą przygotował Karol Kaliński – Kierownik Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych Sieradz, Związek Komunalny Gmin “Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

Z kolei Anna Żabicka – inspektor w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku omówi organizację i prowadzenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na przykładzie Miasta Białystok.

Będzie to doskonała okazja aby zapoznać się z doświadczeniami organów odpowiadających za już funkcjonujące Punkty Selektywnej Gospodarki Odpadami. Wśród omawianych zagadnień znajdą się między innymi: wyposażenie PSZOK-ów: rodzaje kontenerów, sprzęt ułatwiający funkcjonowanie, wyposażenie dodatkowe; regulaminy PSZOK-ów – jak je przygotować aby były przyjazne i zrozumiałe dla mieszkańców czy bieżąca obsługa PSZOK-ów i wiele innych zagadnień które znajdą Państwo w programie webinarium na stronie pszok.abrys.pl

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

wewo ad2

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023