Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Rewitalizacja parku w Toruniu za niemal 5 mln zł [ZDJĘCIA]

Rewitalizacja parku w Toruniu za niemal 5 mln zł [ZDJĘCIA]
20.05.2020, o godz. 9:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Zakończyły się prace rewitalizacyjne w parku Glazja na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Zieleniec pomiędzy skrzyżowaniem ul. Waryńskiego i Antczaka a rondem przy pl. Pokoju Toruńskiego przeszedł w ciągu minionego roku całkowite przeobrażenie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W toruńskim parku Glazja powstały nowe chodniki i ścieżki, siłownia zewnętrzna, zestaw do ćwiczeń work-out, stoły szachowe, a dla najmłodszych plac zabaw. W parku stanęły nowe ławki, leżaki, stojaki rowerowe, a także kosze na odpady i psie odchody. Z nowych urządzeń rekreacyjnych mieszkańcy będą mogli korzystać oczywiście dopiero po zniesieniu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym.

Zrewitalizowana została zieleń parkowa. Założono nowe trawniki, pojawiły się nowe drzewa, krzewy, byliny – m.in.: graby pospolite, lipy drobnolistne, bukszpany, lebiodki i derenie białe. Wszystkie drzewa zostały zaopatrzone w worki do kropelkowego podlewania typu treegator, których technologia polega na powolnym uwalnianiu wody do gleby przez długi czas po napełnieniu worka, dzięki czemu drzewa są skutecznie zasilane. Wzbogacona też została roślinność w piętrze niskim – nasadzono nowe byliny, pnącza, trawy ozdobne, żywopłoty formowane i nieformowane.

Przeprowadzając rewitalizację pomyślano też o parkowej faunie. Oprócz istniejącego już wybiegu dla psów, pojawiły się budki dla ptaków i domki owadów. Park zyskał nowe oświetlenie i monitoring oraz tablice informacyjne.

Prace wykonała firma Hosta Group z Grębocina. Całkowita wartość projektu to ponad 4,7 mln zł. Zadanie jest dofinansowane z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 kwotą blisko 2,14 mln zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024