Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Rusza głosowanie na projekty w ramach płockiego BO

Rusza głosowanie na projekty w ramach płockiego BO
R.G.
06.09.2023, o godz. 8:15
czas czytania: około 2 minut
0

Od środy (6 września br.), można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji płockiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy tego miasta mogą wybierać spośród 52 projektów ogólnomiejskich i osiedlowych. Na ich realizację samorząd przeznaczył kwotę w wysokości ponad 5 mln 97 tys. zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Do obecnej edycji płockiego BO zgłoszono 70 projektów, z czego 52 propozycje działań przeszły weryfikację pod względem formalno-prawnym i finansowym.

– Przedsięwzięcia są bardzo różnorodne i dotyczą wielu sfer życia, między innymi tworzenia nowych placów zabaw i terenów do rekreacji, poprawy bezpieczeństwa, przygotowania kolejnych terenów zielonych, a także działań sportowych, prozdrowotnych i edukacyjnych – wyjaśnia prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Projekty ogólnomiejskie i osiedlowe  

W ramach obecnej edycji budżetu obywatelskiego, do rozdysponowania jest prawie 2,39 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 3,58 mln na projekty osiedlowe.

Macierzyństwo i zdrowie psychiczne

Do grupy ogólnomiejskich projektów zalicza się m.in. działanie pod nazwą: „Życie to cud” – współfinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w 2024 r.”, czy też „Kampanię informacyjną dla osób w kryzysie psychicznym”, polegającą na rozpropagowaniu plakatów i ulotek z numerami telefonów do instytucji udzielających wsparcia, a także umieszczeniu na moście przez Wisłę tabliczek informacyjnych z całodobowym telefonicznym numerem, pod którym udzielane jest wsparcie.

Wędkarstwo bez barier

Dodajmy, że w puli projektów ogólnomiejskich znalazły się m.in. takie działania jak: „Wędkarstwo bez barier w Płocku” – budowa pomostu z podjazdem dla wózków inwalidzkich, służącego do uprawiania wędkarstwa, na brzegu nadwiślańskiego Zalewu Sobótka, a także „Zielona energia dla płockich wioślarzy” – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Edukacja, murale i skatepark

Natomiast do kategorii projektów osiedlowych zalicza się np.: „Cyfrowa E-Małachowianka” – wyposażenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, najstarszej polskiej szkoły, istniejącej nieprzerwanie od 1180 r., w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy i multimedialny, a także projekt pn.: „Muzoklik” – wyposażenie pracowni Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, w tym językowo-komputerowej i obróbki dźwięku w nowoczesny sprzęt wykorzystywany w nauczaniu.

Projektami osiedlowymi są również takie działania jak: „Murale na Osiedlu Stare Miasto w Płocku” – projekt dotyczy wzbogacenia tej części miasta „atrakcyjnymi muralami o różnorodnej tematyce” oraz „Skatepark Borowiczki” – budowa placu i toru z przeszkodami do nauki tricków na deskorolce, rolkach, hulajnodze i rowerze, m.in.: minirampy, piramidy i quarterpipe.

Głosowanie do 30 września

Dodajmy, że to już dwunasta edycja Budżetu Obywatelskiego miasta Płocka. Wyniki głosowania, jak informuje urząd miasta, mają być znane do 30 września

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024