Do obecnej edycji płockiego BO zgłoszono 70 projektów, z czego 52 propozycje działań przeszły weryfikację pod względem formalno-prawnym i finansowym.
– Przedsięwzięcia są bardzo różnorodne i dotyczą wielu sfer życia, między innymi tworzenia nowych placów zabaw i terenów do rekreacji, poprawy bezpieczeństwa, przygotowania kolejnych terenów zielonych, a także działań sportowych, prozdrowotnych i edukacyjnych – wyjaśnia prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski.
Projekty ogólnomiejskie i osiedlowe
W ramach obecnej edycji budżetu obywatelskiego, do rozdysponowania jest prawie 2,39 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 3,58 mln na projekty osiedlowe.
Macierzyństwo i zdrowie psychiczne
Do grupy ogólnomiejskich projektów zalicza się m.in. działanie pod nazwą: „Życie to cud” – współfinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w 2024 r.”, czy też „Kampanię informacyjną dla osób w kryzysie psychicznym”, polegającą na rozpropagowaniu plakatów i ulotek z numerami telefonów do instytucji udzielających wsparcia, a także umieszczeniu na moście przez Wisłę tabliczek informacyjnych z całodobowym telefonicznym numerem, pod którym udzielane jest wsparcie.
Wędkarstwo bez barier
Dodajmy, że w puli projektów ogólnomiejskich znalazły się m.in. takie działania jak: „Wędkarstwo bez barier w Płocku” – budowa pomostu z podjazdem dla wózków inwalidzkich, służącego do uprawiania wędkarstwa, na brzegu nadwiślańskiego Zalewu Sobótka, a także „Zielona energia dla płockich wioślarzy” – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.
Edukacja, murale i skatepark
Natomiast do kategorii projektów osiedlowych zalicza się np.: „Cyfrowa E-Małachowianka” – wyposażenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, najstarszej polskiej szkoły, istniejącej nieprzerwanie od 1180 r., w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy i multimedialny, a także projekt pn.: „Muzoklik” – wyposażenie pracowni Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, w tym językowo-komputerowej i obróbki dźwięku w nowoczesny sprzęt wykorzystywany w nauczaniu.
Projektami osiedlowymi są również takie działania jak: „Murale na Osiedlu Stare Miasto w Płocku” – projekt dotyczy wzbogacenia tej części miasta „atrakcyjnymi muralami o różnorodnej tematyce” oraz „Skatepark Borowiczki” – budowa placu i toru z przeszkodami do nauki tricków na deskorolce, rolkach, hulajnodze i rowerze, m.in.: minirampy, piramidy i quarterpipe.
Głosowanie do 30 września
Dodajmy, że to już dwunasta edycja Budżetu Obywatelskiego miasta Płocka. Wyniki głosowania, jak informuje urząd miasta, mają być znane do 30 września
Komentarze (0)