Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Rusza rewitalizacja trzech parków w Gdańsku

Rusza rewitalizacja trzech parków w Gdańsku
R.G.
21.11.2022, o godz. 15:16
czas czytania: około 2 minut
0

Ruszają przetargi na realizację prac rewitalizacyjnych i adaptacyjnych w ramach trzech projektów zgłoszonych do gdańskiego Budżetu obywatelskiego. W najbliższym czasie odmieni się więc oblicze Sobótkowej Polany, Parku Goszczyńskiego i Parku Przemian.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

W grupie projektów przyjętych do realizacji w ramach obecnego gdańskiego Budżetu Obywatelskiego, znalazła się m.in. rewitalizacja skweru przy ul. Goszczyńskiego. Ogłoszono już przetarg na zagospodarowanie tego parku. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 grudnia br.

Prace mają potrwać przez 5 miesięcy od daty podpisania umowy. W tym czasie teren parku zostanie uporządkowany. Planowane są m.in. rozbiórki pozostałości po dawnych miejscowych budynkach gospodarczych. Obszar głównej polany zostanie wyrównany. Na miejscu pojawią się też nowe ścieżki spacerowe z ławkami. Przewidziano także budowę palisad i wykonanie nowych trawników.

Odnowa Parku Przemian w gdańskiej Oruni Górnej

Rozpoczęła się także procedura przetargowa dotycząca zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Przemian. Działanie to zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt obejmuje m.in. wykonanie dojścia na teren skwerku i budowę naturalnego placu zabaw z ławkami. W miejscu tym przewidziano też wykonanie nasadzeń zieleni i założenie łąki kwietnej. Prace projektowe mają trwać przez 24 tygodnie od daty podpisania umowy. Następne 10 tygodni to czas na wykonie całości robót. Otwarcie przetargowych ofert zaplanowano na 6 grudnia br.

Wrzeszcz Górny i Sobótkowa Polana

Natomiast w przyszłym tygodniu nastąpić ma ogłoszenie przetargu na zagospodarowanie tzw. Sobótkowej Polany.

Polana znajduje się w otulinie Parku Jaśkowej Doliny.  Zaplanowano tam budowę 2 naturalnych placów zabaw dla starszych i młodszych dzieci. W miejscu tym pojawią się także ławki, stojaki na rowery i siedziska. Projekt obejmuje też powstanie nowych ścieżek i nasadzenia roślinności. Prace mają trwać przez 30 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert ma nastąpić w połowie grudnia br.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023