PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Ruszyła kampania ekologiczna #zielonegliwice

Ruszyła kampania ekologiczna #zielonegliwice
jw
22.03.2022, o godz. 13:53
czas czytania: około 2 minut
0

Początek wiosny od zawsze był powodem do świętowania. Symbolicznie żegnano zimę, topiąc lub paląc słomianą kukłę – marzannę. Dzisiaj ten prastary słowiański zwyczaj budzi nasz ekologiczny dyskomfort. A skoro o ekologii mowa… 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w Gliwicach zainaugurowano ekologiczną kampanię pod hasłem #zielonegliwice.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Gliwice podejmują wiele inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ekologią czy spowalnianiem zmian klimatycznych. Wszystkie są ważne, choć mają różny zasięg i skalę. Na co dzień prowadzą je wydziały Urzędu Miejskiego, miejskie placówki, jednostki i spółki. Ekologia zajmuje istotne miejsce w miejskiej polityce. Coraz większą wagę do dbałości o środowisko przykładają również mieszkańcy miasta. Włodarze Gliwic chcą, żeby takich inicjatyw było coraz więcej, a jednocześnie zależy im, aby stale zwiększać świadomość, jak bardzo są one potrzebne.

Tag #zielonegliwice

Odwiedzający stronę internetową Gliwice.eu, czytelnicy „MSI – Gliwice” i użytkownicy mediów społecznościowych znajdą pod tagiem #zielonegliwice m.in. teksty poświęcone działaniom miasta w sferze walki ze smogiem i niską emisją, informacje o inwestycjach w zieloną retencję, rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego, eko-świetle czy miejskiej fotowoltaice. Nie zabraknie materiałów o „zielonych” metamorfozach w mieście i wyzwaniach z tym związanych, informacji o rowerze miejskim, ścieżkach rowerowych, nowych nasadzeniach, szkolnych i bibliotecznych akcjach proekologicznych, a także kampaniach prowadzonych przez miejskie jednostki i spółki.

W ciągu najbliższych miesięcy miasto będzie też podejmować nowe proekologiczne działania. Wszystko pod spójnym, prostym i zrozumiałym hasłem #zielonegliwice.

Strategia rozwoju miasta „Gliwice 2040”

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na otaczającą nas przyrodę. Zależy nam, aby w Gliwicach było jak najwięcej zieleni, było czysto, przyjemnie, blisko natury. Ekologia jest jednym z kluczowych tematów poruszanych w ramach prac nad nową strategią rozwoju miasta „Gliwice 2040”. Idea „błękitno-zielonego” miasta jest nam bardzo bliska!

– Na starcie kampanii #zielonegliwice gorąco zachęcam do udziału w „zielonych” przedsięwzięciach organizowanych przez miasto. Dbajmy razem o czystość powietrza, ograniczajmy produkcję odpadów, korzystajmy z alternatywnych form transportu! – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024