1 / 5

Ruszyły pierwsze prace związane z modernizacją parku Chrobrego w Gliwicach. Ich efekty będą widoczne w drugiej połowie 2018 r.

Na alejki parkowe wjechały koparki i walce drogowe. Warto na efekty poczekać, bo będzie pięknie, póki co jednak spacerowicze muszą się liczyć z drobnymi niedogodnościami.

W parku przy ul. Akademickiej zaplanowano mnóstwo atrakcji. Pojawi się m.in. podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa, domki dla ptaków i hotele dla owadów, ścieżka zdrowia, „rodeo” i karuzela, odnowione alejki, nowe oświetlenie.

Gości będą witały „witacze” z żelbetonowych płyt z napisem Park Chrobrego. Do atrakcji będą prowadziły zmodernizowane alejki. W centralnej części parku powstanie ogrodzony plac zabaw wyposażony w bezpieczną dla najmłodszych gliwiczan nawierzchnię oraz nowe urządzenia – bujaki, huśtawki i karuzele.

Autorami projektu są gliwickie biuro Visio Architects and Consultants oraz gliwicka Pracownia 44STO specjalizująca się w projektowaniu m.in. zieleni.

Czytaj więcej

Skomentuj