Ustawa o obronie ojczyzny zbuduje fundament do rozwoju polskich sił zbrojnych – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że w krótkim czasie, poprzez zwiększenie możliwości finansowych, Polska rozwinie swoje siły zbrojne tworząc nowe jednostki i wyposażając je w nowoczesny sprzęt.

Ustawa pozwoli m.in. szybszy wzrost nakładów obronnych w odniesieniu do PKB, nowe źródła ich finansowania, możliwość nabywania sprzętu przez wojsko w drodze leasingu.

Błaszczak na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, który przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny, podziękował wicepremierowi i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, za to, że ta ustawa powstała. “Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie zaangażowanie lidera Zjednoczonej Prawicy ten projekt ustawy o obronie ojczyzny, z uwagi na jego skomplikowanie, by nie powstał” – powiedział szef MON.

Pokreślił, że projekt dotyczy “fundamentalnych zmian w polskich siłach zbrojnych”. “Projekt zbuduje fundament do rozwoju polskich sił zbrojnych: żeby wojsko polskie było liczniejsze i wyposażone w nowoczesny sprzęt” – zapewnił minister.

Jak wyjaśnił Błaszczak, “decyduje o tym mechanizm finansowy”, który umożliwi zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo i obronność. “W stosunkowo krótkim czasie zakładamy, że znacząco – poprzez zwiększenie możliwości finansowych – rozwiniemy polskie siły zbrojne tworząc nowe jednostki wojska polskiego i wyposażając te jednostki w nowoczesny sprzęt. To wszyStko służy bezpieczeństwu naszej ojczyzny, temu żeby odstraszyć ewentualnego agresora” – powiedział Błaszczak.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Ojczyzny niech bronią myśliwi, maja dostęp do broni, noktowizory, termoizję, odpowiednie ubrania i samochody terenowe no i jest ich 130 000 czyli 3 x więcej niż armia !!, nie daliście Polakom dostępu do broni a teraz na siłę wprowadzacie ochotniczy pobór do wojska , żenuła !!!

Skomentuj