Reklama

envicon 2023 ad1a

Rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny

Rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny
MŁ/PAP
22.02.2022, o godz. 15:02
czas czytania: około 1 minuty
1

Ustawa o obronie ojczyzny zbuduje fundament do rozwoju polskich sił zbrojnych - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że w krótkim czasie, poprzez zwiększenie możliwości finansowych, Polska rozwinie swoje siły zbrojne tworząc nowe jednostki i wyposażając je w nowoczesny sprzęt.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Ustawa pozwoli m.in. szybszy wzrost nakładów obronnych w odniesieniu do PKB, nowe źródła ich finansowania, możliwość nabywania sprzętu przez wojsko w drodze leasingu.

Błaszczak na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, który przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny, podziękował wicepremierowi i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, za to, że ta ustawa powstała. “Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie zaangażowanie lidera Zjednoczonej Prawicy ten projekt ustawy o obronie ojczyzny, z uwagi na jego skomplikowanie, by nie powstał” – powiedział szef MON.

Pokreślił, że projekt dotyczy “fundamentalnych zmian w polskich siłach zbrojnych”. “Projekt zbuduje fundament do rozwoju polskich sił zbrojnych: żeby wojsko polskie było liczniejsze i wyposażone w nowoczesny sprzęt” – zapewnił minister.

Jak wyjaśnił Błaszczak, “decyduje o tym mechanizm finansowy”, który umożliwi zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo i obronność. “W stosunkowo krótkim czasie zakładamy, że znacząco – poprzez zwiększenie możliwości finansowych – rozwiniemy polskie siły zbrojne tworząc nowe jednostki wojska polskiego i wyposażając te jednostki w nowoczesny sprzęt. To wszyStko służy bezpieczeństwu naszej ojczyzny, temu żeby odstraszyć ewentualnego agresora” – powiedział Błaszczak.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Darek

Komentarz #168743 dodany 2022-02-22 20:38:21

Ojczyzny niech bronią myśliwi, maja dostęp do broni, noktowizory, termoizję, odpowiednie ubrania i samochody terenowe no i jest ich 130 000 czyli 3 x więcej niż armia !!, nie daliście Polakom dostępu do broni a teraz na siłę wprowadzacie ochotniczy pobór do wojska , żenuła !!!

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023