Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Rząd wyda 1 mld zł na remonty dworców kolejowych

Rząd wyda 1 mld zł na remonty dworców kolejowych
jwo/PAP
27.10.2017, o godz. 8:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Miliard złotych będzie kosztował program rewitalizacji i budowy prawie 200 polskich dworców. W czwartek w podwarszawskim Pruszkowie szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk i prezes PKP Krzysztof Mamiński ogłosili start programu, który ma się zakończyć w 2023 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Bardzo istotnymi punktami na liście obiektów przewidzianych do odbudowy są dworce położone w największych polskich aglomeracjach – powiedział minister infrastruktury.

– W związku z dynamicznym rozwojem wielu ośrodków kolej odgrywa coraz większe znaczenie w przewozach aglomeracyjnych. Estetyczne i funkcjonalne dworce są dopełnieniem inwestycji prowadzonych przez PKP PLK – powiedział Adamczyk.

Jak dodał, pruszkowski dworzec z 1924 r. niedługo odzyska dawną świetność, będzie przystosowany także dla osób niepełnoprawnych. Z uwagi na historyczny charakter obiektu prace będą prowadzone we współpracy z mazowieckim konserwatorem zabytków.

Koszt modernizacji dworca w Pruszkowie wyniesie 9,6 mln zł i zostanie sfinansowany przez PKP PLK i środki budżetu państwa. Przebudowa będzie realizowana równolegle z modernizacją podmiejskiej linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP/Kurier PAP

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024