Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Sądeckie Wodociągi z 5 milionowymi stratami. Wyliczenia nowego zarządu

Sądeckie Wodociągi z 5 milionowymi stratami. Wyliczenia nowego zarządu
R.G.
03.07.2024, o godz. 10:56
czas czytania: około 2 minut
0

Kolejną odsłonę zyskała sprawa dotycząca zmian w kierownictwie Spółki Sądeckie Wodociągi. Przypomnijmy: kilka tygodni temu, odchodzący prezes spółki przedstawił informację dotyczącą sytuacji finansowej i dorobku tego podmiotu w ciągu pięciu ostatnich lat. Teraz natomiast do prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla wpłynęło pismo na temat sytuacji finansowej SW przygotowane przez nowy zarząd spółki. Jak wylicza nowe kierownictwo SW, na koniec maja bieżącego roku straty w spółce Sądeckie Wodociągi sięgnęły ponad 5 mln złotych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Pod koniec maja br. z pracy zrezygnował poprzedni prezes Zarządu Sądeckich Wodociągów sp. z o.o. Tadeusz Frączek. Po jego rezygnacji Walne Zgromadzenie Wspólników spółki powołało nowych członków Rady Nadzorczej. Na jej czele stanął Maciej Prostko, radca prawny i były miejski radny reprezentujący klub Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla. Obecnie spółką Sądeckie Wodociągi kieruje Jerzy Szczecina, który dołączył do Zarządu.

Pełny raport we wrześniu

Jak zaznaczył podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, prezydent Ludomir Handzel, na obecnym etapie Jerzy Szczecina przygotowuje pełny raport dotyczący sytuacji spółki. Dokument ma być gotowy do końca września br. Polecenie prezydenta wiąże się z treścią informacji przygotowanej przez Jerzego Szczecinę po wejściu do spółki. Informacja dotyczy m.in. sytuacji finansowej spółki na koniec maja 2024.

Wynika z niej, że przychód spółki na koniec maja br. wyniósł 24 973 274 złote i jest on porównywalny z poziomem w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Na koniec maja 2024 wystąpiła strata w wysokości ponad 5 mln złotych – informował podczas sesji RM Nowego Sącza prezydent Ludomir Handzel. – Na koniec maja 2023 roku strata ta wynosiła ponad 3 mln złotych. Niestety to w mojej ocenie równia pochyła w Sądeckich Wodociągach, a my w ostatniej chwili staramy się uratować spółkę – zaznaczał prezydent Handzel.

Głęboki audyt umów

Nowy Zarząd Spółki wziął pod lupę m.in. wydatki, które spółka Sądeckie Wodociągi poniosła na marketing i reklamę od 2022 do maja 2024 roku. Z tytułu takich umów spółka poniosła wydatki przekraczające 220 tysięcy złotych netto. Obecnie prowadzona jest analiza celowości zawierania takich umów.

W związku z tą sytuacją prezydent Handzel poprosił obecny Zarząd spółki o przeprowadzenie głębokiego audytu umów marketingowych i reklamowych, a także o uważne przyjrzenie się kwestiom zatrudnieniowym.

– Konieczne są działania, które zabezpieczą dalsze funkcjonowanie spółki, bo widać, że to działanie jest zagrożone – stwierdził prezydent Handzel.  – I to w bardzo poważny sposób. Struktura zatrudnienia też na to wskazuje.

Stanowisko byłego prezesa SW

Przypomnijmy również, że kilka tygodni temu, kiedy poprzedni prezes spółki żegnał się z dotychczasowym miejscem pracy, przygotował on obszerne podsumowanie działalności spółki na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Stanowisko byłego prezesa spółki Tadeusza Frączka szerzej opisaliśmy w artykule pt.: Tadeusz Frączek odchodzi z funkcji prezesa Sądeckich Wodociągów

Dodajmy, że Sądeckie Wodociągi to spółka w której akcjonariuszami są: miasto Nowy Sącz (ma 48,66 proc. udziałów), Polski Fundusz Rozwoju oraz gminy: Korzenna, Nawojowa, Kamionka Wielka i Stary Sącz. Kondycja i funkcjonowanie tego podmiotu ma duże znaczenie dla tego mikroregionu. 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024