1 / 55

Pojazdy przyszłości, auta hybrydowe, elektryczne, premiery seryjnych aut – to wszystko można zobaczyć w Poznaniu na targach motoryzacyjnych Motor Show 2018. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszą się pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Jak będzie wyglądała motoryzacja jutra? Odpowiedź na to pytanie mogą znaleźć odwiedzający targi Motor Show 2018 w Poznaniu. Rewolucja motoryzacyjna następuje. Wśród setek modeli popularnością cieszą się także auta z napędem alternatywnym.

Auta wodorowe…

Honda zaprezentowała model Clarity Fuel Cell, który wyposażony jest w nowoczesny zespół napędowy wykorzystujący ogniwa paliwowe. Auto dysponuje mocą 103 kW. Auto ma zwartą konstrukcję, która umożliwiła umieszczenie ogniwa pod maską co znacznie zwiększyło miejsce w pojeździe. Jest to pierwszy na świecie, napędzany ogniwami paliwowymi sedan z przestronną kabiną pasażerską.

Mirai to pierwszy masowo produkowany samochód Toyoty z napędem elektrycznym zasilanym ogniwami paliwowymi. Tankowanie trwa 3 sekundy, a pełny zbiornik wodoru zapewnia zasięg od 500 do 700 km. Auto dostępne jest w Europie, USA i Japonii.

… i elektryczne 

Elektryczny SUV zaprezentował Hyundai. Kona Electric ma dwie wersje układu napędowego. Droższa, gwarantująca zwiększony zasięg, jest w stanie pokonać 482 kilometry.

Zaledwie 3,2 sekund potrzebuje nowa Cupra e-Racer, aby rozpędzić się do 100 km/h. Pierwszy w pełni elektryczny wyścigowy model marki osiąga maksymalną prędkość 270 km/h. Wyposażony jest w cztery silniki umieszczone z tyłu pojazdu, dzięki czemu osiąga 12000 obrotów na minutę na jednym biegu. Pełne naładowanie trwa 40 minut. Lusterka boczne zastąpiono czterema kamerami.

Pierwszy w swojej historii elektryczny model zaprezentowała Skoda. Elektryczny silnik Vision E o mocy 306 KM napędza cztery koła pojazdu. Auto dysponuje zasięgiem aż 500 km i jest w stanie osiągnąć 180 km/h. Samochód posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.

Tesla zaprezentowała Model S i Model X. Model S jest siedmioosobowy. Niespotykane osiągi zapewnia w pełni elektryczny układ napędowy. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy. Natomiast Model X to wszechstronny SUV z drzwiami unoszonymi do góry. Auto standardowo wyposażone jest w 17-calowy dotykowy tablet multimedialny służący do sterowania systemami pojazdu. Auto osiąga 100 km/h zaledwie w 3,1 s.

Elektryczny samochód dostawczy zaprezentował Volkswagen. Zbudowano go na bazie nowego Craftera. Litowo-jonowe akumulatory zostały umieszczone w podłodze, dzięki temu pojemność przedziału transportowego wynosi 10,7 m3, a jego szerokość 1,380 mm. Wysokość to 1,861 mm. Model ma silnik o mocy 100 kW. Zasięg tego elektryka to 160 km. Maksymalna prędkość 90 km/h.

Jeszcze dwa dni

Na poznańskich targach na zwiedzających czeka 50 000 m² ekspozycji.
Swoje auta prezentuje 150 wystawców w 10 pawilonach. Samochodowy, motocyklowy, kampery i truck to cztery z tematycznych pawilonów. Targi potrwają do niedzieli.

Czytaj więcej

Skomentuj