- W Jarocinie zamierzamy stworzyć mapę odorów. Do tego chcemy zaangażować mieszkańców, wolontariuszy, organizacje społeczne i gminne spółki – zapowiada Robert Ziółkowski, wiceburmistrz Jarocina.
Wprowadzając zmiany w systemie gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, należy wprowadzić tzw. rozszerzoną odpowiedzialność producenta przed wdrożeniem systemu kaucyjnego – uważają miasta i gminy zrzeszone w Śląskim Związku Gmin i Powiatów.
Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki w Krakowie. Miesięcznie będzie otrzymywał prawie 5 tys. zł. O powołaniu polityka lewicy zdecydował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski – poinformował w piątek portal Interia.
Cięcia w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone w styczniu w Kielcach. Z rozkładów zniknie sześć linii i zmniejszy się liczba wykonywanych kilometrów przez autobusy.
W gliwickim Ratuszu zawiązano oficjalnie Klaster Energii. – Naszym celem będzie lokalna produkcja, dystrybucja i konsumpcja taniej energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych – deklarują członkowie – założyciele nowej instytucji.











