Co trzecia szkoda środowiskowa w Unii Europejskiej miała miejsce w Polsce - czytamy w raporcie przedstawionym przez Komisję Europejską. Odpowiedzialne za nie firmy płacą na środki zaradcze wydają od 20 tys. zł do 200 mln zł.
Ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli wykazuje, że polskie przepisy odnośnie lokalizacji i budowy farm wiatrowych nie biorą pod uwagę dobra okolicznych mieszkańców.
Central Europe Energy Partners (CEEP) zaprezentował stanowisko, w którym podkreśla konieczność wzmocnienia stabilności mocy wytwórczych w oparciu o zasoby państw członkowskich, zachowania neutralności technologicznej regulacji i stworzenia warunków dla uczciwej konkurencji między wszystkimi podmiotami na rynku energii.
Zmiana przeciętnego miesięcznego dochodu na jedną osobę pociąga za sobą także nieznaczną zmianę górnego poziomu stawek opłat za odbieranie odpadów komunalnych zebranych selektywnie - zwracają uwagę prawnicy Kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners.
W czwartek pod Sejmem przedstawiciele branży energii wiatrowej protestowali przeciwko tzw. ustawie odległościowej. Zdaniem branży jej wejście w życie ograniczy rozwój energetyki wiatrowej.