Panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła pojawią się na dachach 1500 budynków mieszkalnych w województwie kujawsko-pomorskim. Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii będą też działać na budynkach publicznych oraz placówkach medycznych.
NFOŚiGW rozdysponuje kolejne pieniądze na budowę punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) oraz inwestycje dotyczące innych ich elementów. Wnioski będzie można składać jeszcze w marcu.
Bydgoszcz realizuje projekt unijny, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli dostarczać powstające w ich domach posegregowane śmieci do nowo wybudowanych miejskich PSZOK-ów (punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych).
Trzy instytucje leczniczo-opiekuńcze otrzymają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 10 mln zł na poprawę efektywności energetycznej. Przeprowadzone przez nie modernizacje mają skutkować zmniejszeniem zużycia energii w budynkach i zapewnić dostawy energii ze źródeł odnawialnych.
Wsparcie finansowe z NFOŚiGW otrzymało 26 projektów wodno-ściekowych w różnych regionach Polski. Pieniądze zostaną przeznaczone w głównej mierze na budowę i przebudowę sieci wod-kan ale także na budowę farmy fotowoltaicznej czy likwidację zagrażających środowisku oczyszczalni w Tatrach.