1 / 3

Ponad  800 tys. zł kosztował nowy placu zabaw w Parku Kościuszki w Katowicach.

Plac zabaw ma oficjalną nazwę „Kościuszek”, którą wymyślił Boguś Kramza z Przedszkola nr 75 w Katowicach. Łączny koszt inwestycji to 836 tys. zł. Plac zaprojektowano i wykonywano według najnowszych trendów. Pokryto go bezpieczną nawierzchnią, a do budowy użyto przede wszystkim drewna akacjowego. Na terenie placu zamontowane są m.in. huśtawki, domek dla krasnoludków, bujak „jeż”, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownica, kolejka tyrolska, kryjówka „Myszka”, „Leniwiec”, jaskinia i tablice edukacyjne.

– Jest tu sporo naturalnych materiałów i elementów ogrodu sensorycznego, a więc dużo kolorów, dźwięków i zapachów, kwiatów, bylin i ziół  – powiedziała Magdalena Biela, zastępca dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Na placu zabaw pojawiły się też nowe alejki, elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie. Wszystko to znajduje się na dużym terenie o powierzchni blisko 8 tys. mkw.

– Katowice to miasto przyjazne rodzinom. Zależy mi na tym, by dzieci z rodzicami mogły aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa. – Ten wspaniały plac ma pomóc w przyciąganiu rodzin do tej części miasta. Park Kościuszki to jeden z najpiękniejszych zakątków Katowic i dlatego chcemy, żeby teren ten wraz z otoczeniem pełnił funkcję rekreacyjno–edukacyjną. Na granicy parku trwa budowa basenu z halą sportową, z których mieszkańcy będą korzystać już w przyszłym roku, a w perspektywie kilku lat w pobliżu basenu powstanie też duże centrum nauki.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. Oby jak najwięcej takich pomysłów, a jeszcze więcej realizacji! Katowice przez te 4 lata naprawdę się zmieniły, nie chciałabym, żeby to wszystko poszło na marnę

  2. Zawsze warto postawić coś nowego dla dzieci. Spacer w parku nie musi polegać tylko na chodzie w kółku. Najlepiej widać to po dzieciakach, jak biegają tam i z powrotem i nie wiedzą co ze sobą zrobić. Bardzo dobry pomysł!

  3. Zgodzę się z Panem Prezydentem, że park Kościuszki jest godny uwagi. A jak powstał teraz ten nowy plac zabaw, to myślę, że jeszcze więcej osób zdecyduje się tam na spacer.

Skomentuj