Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Singapur tworzy nowe rozwiązania dla seniorów pod zielonym dachem

Singapur tworzy nowe rozwiązania dla seniorów pod zielonym dachem
dom
05.11.2018, o godz. 8:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Firma architektoniczna WOHA zaprezentowała projekt kampusu dla seniorów w Singapurze łączący różne funkcje użyteczności publicznej pod jednym, zielonym dachem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Ponieważ miejsca pod nowe budynki w Singapurze nie ma zbyt wiele, a dodatkowo obowiązują w planowanej lokalizacji ograniczenia wysokościowe do 45 m, architekci WOHA zaproponowali budowę zróżnicowanej, pionowej „wioski” złożonej z trzech różnej wysokości warstw.

Na najniższej kondygnacji zlokalizowano ogólnodostępny, wspólny plac, który określono jako „społecznościowy salon”. Ma on umożliwić organizację różnorodnych imprez. Ta zewnętrzna przestrzeń jest zacieniona i chroniona przez wyższą kondygnację, co oznacza, że ​​działania będą mogły odbywać się niezależnie od warunków pogodowych.

Powyżej zaplanowano centrum medyczne, wypełnione naturalnym światłem, dzięki centralnie położonemu dziedzińcowi. Duże powierzchnie okienne mają zapewnić singapurskim seniorom stały kontakt z naturą. Najwyższą warstwę tworzyć będą dwa 11-kondygnacyjne budynki, w których zlokalizowano park rozrywki oraz mieszkania dla seniorów. Ma ich być w sumie 114. Dachy z kolei pokryto zielenią, tworzącą bujny, podniebny ogród.

– Ten zintegrowany kompleks z jednej strony maksymalizuje wykorzystanie gruntów, z drugiej zaś jest prototypowym rozwiązaniem zmierzającym do zaspokojenia potrzeb starzejącej się populacji Singapuru. Bliskie sąsiedztwo opieki zdrowotnej i socjalnej, a także handlu i innych udogodnień wspiera więzi międzypokoleniowe i promuje aktywne starzenie się – tłumaczą architekci z WOHA.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024