Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Skatepark z budżetu obywatelskiego za 2,4 mln zł

Skatepark z budżetu obywatelskiego za 2,4 mln zł
jw
29.01.2020, o godz. 14:25
czas czytania: około 1 minuty
0

Już niebawem do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych w Lublinie dołączy skatepark Rusałka.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.

Prace budowlane przy inwestycji rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. W ramach projektu, na obszarze 38 arów, powstała płyta wraz z urządzeniami terenowymi, obiektami małej architektury, oświetleniem, monitoringiem oraz kanalizacją deszczową wraz z boiskiem do streetballu.

Zasadniczym elementem obiektu jest płyta skateparku o pow. 1150 m²  – żelbetowa, zbrojona, o nawierzchni asfaltowej, oraz 14 przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. Kształt oraz wielkość placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Płyta posiada stały spadek, co ma ułatwić zachowanie płynności jazdy. Z zagłębionej przeszkody – bowl – woda jest odprowadzana do wybudowanej kanalizacji deszczowej.

W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu o powierzchni blisko 350 m², kompozycyjnie połączone z płytą skateparku. Obiekt wyposażony jest w kosz do koszykówki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.
Skatepark Rusałka powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy obiektu wyniósł 2,4 mln zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024