Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Skwer marzeń powstanie w Lublinie

Skwer marzeń powstanie w Lublinie
jw
19.06.2024, o godz. 7:36
czas czytania: około 2 minut
0

W Lublinie, w dzielnicy Kośminek powstanie "Skwer marzeń". Miasto szuka wykonawcy na zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Długiej. W projekcie uwzględniono uwagi zgłoszone przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Sukcesywnie realizujemy pomysły mieszkanek i mieszkańców wybrane w ramach Zielonego Budżetu. Nowy zielony zakątek, który powstanie będzie stanowił nie tylko miejsce odpoczynku, ale też wyróżniał się indywidualnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie i był zgodny z aktualnymi trendami w projektowaniu zieleni. Opracowana koncepcja skweru zawiera podstawowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak mała architektura, urządzenia zabawowe, alejki, rabaty oraz roślinność niską i drzewa. W finalnym projekcie uwzględniono też uwagi zgłoszone przez mieszkanki i mieszkańców podczas konsultacji społecznych – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Skwer pełen możliwości

Ogłoszone zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych na budowę skweru przy ul. Długiej 33a. W ramach prac zostanie wykonany ciąg pieszy i ustawione elementy małej architektury: ławki, kosze na odpady i na psie odchody, a także donice. Nie zabraknie również elementów do zabawy. Najmłodsi skorzystają z hamaka, huśtawki typu “bocianie gniazdo” oraz drabinek.

“Skwer marzeń” stanie się punktem integracji, zabaw dzieci oraz spotkań mieszkanek i mieszkańców najstarszej oraz najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Już teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci oraz organizowane są wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Nowe nasadzenia

Całość uzupełnią nasadzenia z krzewów liściastych i iglastych (pęcherznica kalinolistna, lilak drobnolistny, irga pozioma oraz sosna górska) oraz drzewa (platan klonolistny, grusza drobnoowocowa, jarząb szwedzki). Pojawią się również byliny i trawy ozdobne (poziomka, truskawka, śmiałek darniowy). 

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lipca, a na realizację prac wykonawca będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizacją projektu z Zielonego Budżetu – “Miejsce dla Ciebie”.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024