1 / 4

W Łodzi miejscy radni nadali terenowi przy Placu Komuny Paryskiej nazwę Skwer Wiedźmina. Powstać ma tu strefa wypoczynku utrzymana w stylistyce fantasy.

Poza nadaniem nowej nazwy łódzcy radni zdecydowali o modernizacji skweru. Główną ideą projektu jest adaptacja terenu na przyjazną ogólnodostępną przestrzeń publiczną o charakterze parkowym.

– Chcemy, żeby miejsce stanowiło enklawę zieleni w centrum miasta, dającą ludziom możliwość odpoczynku, zabawy oraz wytchnienia w kontakcie z przyrodą  – powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Skwer ma być wyposażony w nowe meble miejskie, oświetlenie, urządzenia zabawowe i do relaksu. Elementy te nawiązywać będą stylistyką, użytymi materiałami, kolorami, kształtami, gabarytami i parametrami do świata fantasy.

Znajdą się tu m.in. instalacja  do zabawy inspirowana światem Wiedźmina, pawilon z książkami do wypożyczenia i informacją turystyczną oraz mała kawiarenka. Zewnętrzne ściany pawilonów mają zostać pokryte pnączem, tak by wkomponowały się w otaczającą zieleń.

– Ma to w założeniu być miejsce spotkań łodzian w różnym wieku, ale przede wszystkim miejsce, gdzie się czyta i które inspiruje do czytania – powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej. – I które jednocześnie będzie przypominać odwiedzającym miasto turystom, że Andrzej Sapkowski, najczęściej po Lemie tłumaczony na języki obce polski autor literatury fantastycznej, jest łodzianinem.

Czytaj więcej

Skomentuj