Spłonęła tężnia w Nowej Hucie. Miała zostać otwarta 4 czerwca. Budowla, której  nie udało się strażakom uratować, kosztowała ok 1,1 mln zł.

O budowie tężni nad Zalewem Nowohuckim w Krakowie pisaliśmy tutaj. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do jej pożaru. Strażaków powiadomiono o ogniu tuż po północy.

Akcja gaśnicza trwała ok. 2 godzin. Brało w niej udział 6 zastępów, 28 strażaków. Budowla szybko zajęła się ogniem, ponieważ zbudowana była z drzewa modrzewiowego, a jej 18-metrowe ramiona wypełnione były pękami suchych gałązek tarniny.

Płonie tężnia solankowa w Nowej Hucie

Nad Zalewem Nowohuckim płonie tężnia solankowa, która miała zostać otwarta w czerwcu. W działaniach gaśniczych udział bierze 6 zastępów PSP.Jednocześnie funkcjonariusze Wydziału Sztabu Policji KMP Kraków poszukują sprawcy lub sprawców podpalenia!

Posted by Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie on Sunday, 22 April 2018

W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Nie wyklucza się podpalenia konstrukcji. Pierwsza miejska tężnia solankowa w Krakowie miała zostać otwarta 4 czerwca. Obiekt miał służyć mieszkańcom oraz turystom.

Pod koniec maja planowano zasilenie konstrukcji solanką z kopalni soli w Wieliczce. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy podjęta zostanie próba ponownej budowy tężni.

Czytaj więcej

Skomentuj