Bydgoszczanie wybrali projekty, które trafią do realizacji w ramach lokalnego budżetu obywatelskiego. Na os. Błonie najwięcej głosów zyskał projekt budowy “Strefy Aktywności” przy ul. Stawowej.

Do tegorocznej edycji bydgoskiego budżetu obywatelskiego pod głosowanie trafiły 264 pomysły. Na realizację szansę ma co najmniej 49 z nich, część może być wykonana jeszcze w tym roku. Miasto zabezpieczyło na ten cel w sumie ok. 13,3 mln zł.

Na os. Błonie mieszkańcy do wyboru mieli kilka różnych projektów, jednak największą liczbę głosów (700) zdobył pomysł budowy “Strefy Aktywności” na ogólnodostępnym terenie przyszkolnym przy ul. Stawowej. Powstać ma tam m.in. bieżnia tartanowa, zewnętrzne stoły do gry w ping-ponga i piłkarzyki, interaktywna bramka do piłki nożnej typu „shotspot” oraz zręcznościowa gry interaktywna typu “audiozone”.

Koszt inwestycji oszacowano na ok. 380 tys. zł, lecz miasto zarezerwowało na ten cel nieco więcej, bo ok. pół mln zł. Dlatego dodatkowo na Błoniu pojawią się nowe chodniki, a na Skwerze 16 Pułku Ułanów Wlkp. powstanie ogród rekreacyjny z placami zabaw i siłownią. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na te zadania.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj