Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Świdnica, Gdańsk i Gliwice wśród miast z najlepszą przestrzenią

Świdnica, Gdańsk i Gliwice wśród miast z najlepszą przestrzenią
jw
18.11.2019, o godz. 10:14
czas czytania: około 1 minuty
1

Gdańsk, Gliwice, Świdnica, Radzionków i Stary Sącz - to miasta które mogą pochwalić się tytułem „Lidera Zrównoważonego Gospodarowania Przestrzenią” w 2019 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Mimo postępującej zapaści, w jakiej znajduje się od lat polskie planowanie przestrzenne oraz braku wyczekiwanych rozwiązań systemowych w tym zakresie, część włodarzy miast prowadzi mądrą i odpowiedzialną gospodarkę przestrzenną.

W ostatniej edycji konkursu na liderów zrównoważonego gospodarowania przestrzenią, organizowanego przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wspólnie ze Związkiem Miast Polskich, kapituła szczególną uwagę przywiązywała do oceny sposobu gospodarowania przestrzenią poprzez ustalone kryteria: realizowanej wizji rozwoju przestrzennego miasta; partycypacji; oszczędnego gospodarowania przestrzenią jako zasobem nieodnawialnym; ochrony i wykorzystania zabytkowych fragmentów miasta i rewitalizacji.

Kapituła konkursu  zdecydowała ostatecznie, że tytuł lidera trzeciej edycji konkursu w roku 2019 otrzymają:

  • w kategorii miast wojewódzkich – Gdańsk;
  • w kategorii miast na prawach powiatu (z wyłączeniem miast wojewódzkich) – Gliwice;
  • w kategorii miast powiatowych – Świdnica;
  • w kategorii pozostałych miast – Radzionków i Stary Sącz.

Organizatorom konkursu zależy na wzmocnieniu profesjonalizmu i podnoszeniu kompetencji administracji w zakresie zarządzania przestrzenią miast, a także na kreowaniu pozytywnego wizerunku władz samorządowych. Podkreślają, iż “tegoroczna edycja konkursu pokazała, że mimo postępującej zapaści, w jakiej znajduje się od lat polskie planowanie przestrzenne oraz braku wyczekiwanych rozwiązań systemowych w tym zakresie, część włodarzy miast prowadzi mądrą i odpowiedzialną gospodarkę przestrzenną.”

Laureatów uhonorowano podczas Kongresu Polityki Miejskiej w Kielcach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


piotr

Komentarz #30587 dodany 2019-11-19 08:47:58

A czy organizatorzy konkursu byli w Gliwicach? 1. Tkanka miejska przecięta na pół prze drogową trasą średnicową. W miejscu nad tunelem plac zagospodarowany byle jaką trawą i drzewami w doniczkach które usychają. 2. Plac Piastów to antywizytówka miasta. 3. Wycinka drzew bez nasadzeń w centrum miasta. 4. Zaniedbana zieleń przyuliczna.

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2024