1 / 12

Dobiegła końca siódma edycja plebiscytu Terra Flower Power, nad którym patronat medialny objął miesięcznik „Zieleń Miejska”. Od 2 lipca do 31 sierpnia o miano Najpiękniej Ukwieconego rywalizowało aż 127 miast z całej Polski. Ostatecznie rekordowy wynik – 26 723 głosów – osiągnęło Świnoujście.

Konkurs fotograficzny przeprowadzony przez autorów bloga Inspirowani Naturą przy wsparciu firmy Terra Group po raz siódmy wzbudził duże zainteresowanie, a łączna liczba 121 375 głosów oddanych przez internautów to rekord wszystkich edycji.

Od 2 lipca trwał etap zbierania zgłoszeń. Po miesiącu w szranki stanęło 127 miast z całej Polski. Wśród nich były zarówno metropolie, jak i niewielkie miejscowości – każda z imponującą aranżacją swoich przestrzeni.

Z pierwszym dniem sierpnia ruszyło głosowanie, a ostatecznie, po zaciętej walce, na podium znalazły się trzy najpiękniej ukwiecone miasta: Świnoujście (26 723 głosów), Września (25 500 głosów) oraz Augustów (20 684 głosów).

Na zwycięskie miasta czekają nagrody: w pełni ukwiecone wieże kawiatowe oraz donice, a także sesje fotograficzne, z których zdjęcia trafią do przyszłorocznego, okazjonalnego kalendarza.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Faktycznie Swinoujście dba o zieleń i kwiaty a przede wszystkim o czystość. Chodniki i ulice non stop sprzątane.. Gratulacje !!Pierwsze miejsce jak najbardziej zasłużone. Warto pokazać osoby,które za takie piekne miasto odpowiadaja.

Skomentuj