1 / 3

Przetarg na budowę wieży widokowej na poznańskim Świerczewie ogłaszany był już trzykrotnie. Pierwsze dwie próby skończyły się niepowodzeniem. Teraz wykonawcę udało się wyłonić.

Projekt wieży widokowej w dolinie Strumienia Junikowskiego na poznańskich Szachtach  (dzielnica Świerczewo) został wybrany do realizacji w ramach głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim 2016, gdzie uzyskał prawie 3,5 tys. głosów. Poznański Zarząd Zieleni Miejskiej dwukrotnie ogłaszał przetarg na wykonanie tej inwestycji, ale chętnych nie było. W trzecim podejściu zgłosiły się dwie firmy, ostatecznie wybrano spółkę Mosty Poznań.

– Wybrana oferta spełniła wszystkie warunki zawarte w specyfikacji, jest ofertą najkorzystniejszą oraz uzyskała najwyższą̨ liczbę punktów – informuje Tomasz Lisiecki, dyrektor ZZM w Poznaniu.

W rezultacie powstać ma obiekt o wysokości 22 m, z tarasem widokowym o powierzchni ok. 14 m kw., oferujący panoramiczny widok na Poznań, Luboń oraz tereny podmokłe i glinianki na Szachtach. Wieżę zaprojektowali architekci z biura projektowego Toya Design. Obiekt wyposażony będzie w system monitoringu. Stanie przy stawach Glabisia i Rozlanym (na filmie lokalizacja nr 2). Całość ma być gotowa do końca listopada bieżącego roku.

Czytaj więcej

Skomentuj