1 / 15

Mieszkańcy szczecińskiego Kijewa już niebawem będą mogli korzystać z nowych atrakcji na remontowanym placu rekreacyjno-sportowym. Trwa także remont Parku Wolności w Podjuchach.

Na zmodernizowanym placu przy ul. Tarpanowej wybudowana została alejka, przy której ustawiono ławki oraz kosze na śmieci. Przy istniejącym boisku rekreacyjnym zamontowany został wielostanowiskowy stojak na rowery. Dla najmłodszych powstał nowy plac zabaw, na którym znalazły się m.in. wielofunkcyjny “zamek” oraz podwójna huśtawka, z siedziskiem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

Z obiektu będzie można korzystać po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co powinno nastąpić do końca stycznia. Prace kosztowały ok. 175 tys. zł. W drugim etapie inwestycji wybudowana zostanie kolejna alejka, przy której ustawiona będzie mała architektura. Na placu znajdą się stoły do gry w szachy oraz przyrząd do podciągania się. Cały teren, wraz z istniejącym boiskiem, zostanie oświetlony.

W decydującą fazę wkracza także remont Parku Wolności w Podjuchach. Zbudowany jest już plac zabaw, gotowy jest ogrodzony wybieg dla psów. Wytyczone oraz wybudowane są alejki. Zamontowano oświetlenie parkowe. Pojawiły się nasadzenia: 129 drzew liściastych oraz ponad 600 krzewów. Powierzchnie przyszłych trawników w większości zostały już przygotowane do obsiania trawą. Instalowane będą teraz elementy małej architektury.

Trwają prace związane z utwardzeniem nawierzchni głównego placu – wokół fontanny. Wykonane są wszystkie przyłącza wodno-kanalizacyjne i komora technologiczna obiektu. Rozpoczyna się montaż dysz oraz osprzętu fontanny, która po zmierzchu będzie oświetlona. Jednocześnie montowane są kamienne elementy obmurowania.

Dobiega również końca montaż Szwajowego Ogrodu Literackiego wybranego w ramach szczecińskiego budżetu obywatelskiego. Zainstalowana została pergola wraz z ławkami. Mniejsze elementy – odlewy z brązu zostały zdemontowane i zabezpieczone do momentu otwarcia parku.

Prace przy budowie Parku Wolności potrwają do końca kwietnia. Ich koszt to 3,35 mln zł, koszt ogrodu literackiego to kolejne 140 tys. zł. W kolejnym etapie powstanie na tym terenie “Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”. W ramach tej inwestycji, na bezpiecznej nawierzchni pojawi się gigantyczny, 30-metrowy linowy plac zabaw w kształcie statku. Obiekt jest już w produkcji. Zostanie przywieziony w elementach i zmontowany.

Czytaj więcej

Skomentuj