1 / 5

Mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z mnóstwa nowych atrakcji, które znalazły się w pięknym, zupełnie nowym miejscu na mapie miasta.

W rejonie ulic Żyznej oraz Misia Wojtka na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze powstał zupełnie nowy skwer, który ma bardzo zacnego patrona. Jest nim Miś Wojtek – legendarny niedźwiadek, towarzysz żołnierzy służących w armii generała Władysława Andersa. Przeszedł m.in. z Iranu do Włoch, gdzie wziął udział w bitwie pod Monte Cassino, podczas której przenosił skrzynie z amunicją artyleryjską. Jednocześnie był niezwykle przyjaznym i miło usposobionym zwierzakiem.

Stąd też, w centralnym punkcie nowego szczecińskiego skweru, znajdziemy duży, oświetlony plac z kilkusetkilogramową rzeźbą nie kogo innego, jak Misia Wojtka. To nie tylko okazja do wykonania ciekawego zdjęcia, ale też możliwość wdrapania się na grzbiet tego potulnego zwierza (oczywiście pod czujnym okiem opiekunów).

Na skwerze, oprócz podobizny Misia Wojtka, można znaleźć wiele innych atrakcji. Pojawiły się alejki otoczone mnóstwem zieleni: krzewami oraz drzewami. Zrealizowano również plac zabaw dla najmłodszych z drabinkami czy zjeżdżalniami. Dzieciaki mogą korzystać z huśtawki, karuzeli oraz kolorowych ławek do siedzenia. W kolejnej strefie znajdziemy ponad pięciometrową piramidę linową, a w następnej – niewielki park trampolin. Z myślą o starszych mieszkańcach przygotowano m.in. siłownię pod chmurką. Teren został ogrodzony oraz oświetlony.

Budowa skweru kosztowała 1,2 mln zł. Pomnik – kolejne 150 tys. zł. Pomysłodawcami skweru jest Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecza.

Czytaj więcej

Skomentuj