Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Ma ona potrwać trzy miesiące.

Jak poinformował Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA, kontrola dotyczy rozporządzania mieniem publicznym przez ZUO w zakresie skorzystania przez niego z gwarancji należytego wykonania kontraktu pod nazwą „Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” oraz w zakresie „porozumienia” z 24 czerwca 2015 r. zawartego między ZUO a Korporacją Budowlaną Doraco. W tym przypadku chodzi o zapłatę za prace wykonane przez Doraco na terenie budowy ZTUO.

Jeszcze w trakcie budowy oraz po uruchomieniu szczecińskiej spalarni, spółka ZUO przeszła 25 kontroli (prowadziły je m.in. NFOŚiGW, Urząd Zamówień Publicznych, ZUS, Wojewódzki Urząd Nadzoru Budowlanego i Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie). – Żadna z dotychczasowych kontroli nie wykazała istotnych nieprawidłowości – zaznaczył rzecznik spółki Wojciech Jachim.

Budowa szczecińskiej spalarni kosztowała 740 mln zł. Kontrola zarządzającej nią spółki ma potrwać maksymalnie trzy miesiące, czyli do 13 listopada (z możliwością przedłużenia).

ZTUO w Szczecinie działa od grudnia 2017 r. Rocznie przetwarza 150 tys. ton odpadów.

Źródła: Centrum Prasowe PAP, polskieradio24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. heh legalnie działają spalarnie panstwo polskie nęka i szuka haków a w tym samym czasie mafia po stodołach upycha mauzerki z odpadami niebezpiecznymi i ich nikt nie niepokoi…a co tam ….

Skomentuj