360 nowych drzew, 4500 krzewów i 27.000 krokusów zostanie nasadzonych jeszcze w tym roku na Cmentarzu Zachodnim przy ulicy Bronowickiej w Szczecinie.

Cmentarz Zachodni w Szczecinie, podobnie jak dzisiejszy Cmentarz Centralny, będzie parkiem bogatym w wiele gatunków drzew i krzewów. Ogłoszony właśnie został przetarg na zagospodarowanie tego miejsca poprzez dosadzenie tysięcy roślin.

Już dzisiaj na Cmentarzu Zachodnim można zauważyć wiele zadbanych drzew i krzewów. Niebawem pojawią się nowe nasadzenia: wzdłuż ciągów komunikacyjnych, na kwaterach,  przy zabudowaniach oraz wzdłuż południowej granicy cmentarza.

Nowe rośliny będą dostosowane do panujących na nekropoli warunków klimatycznych i glebowych, a ich walory dekoracyjne będą ozdobą o każdej porze roku. Wiosną zakwitną także nasadzone rośliny cebulowe.

Łącznie zamówionych zostanie ponad 360 drzew ozdobnych, m.in. klony, buki, jarząby, dęby, głogi, sosny, świerki, modrzewie i jesiony; 4500 krzewów: trzmieliny, derenie, bzy, tamaryszki czy irgi.

Nie zabraknie także jednej z wizytówek Szczecina, a mianowicie krokusów. Nasadzonych zostanie ich 27 tys. oraz ponad 20 tys. cebulic syberyjskich. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie inwestycji do 15 listopada.

Czytaj więcej

Skomentuj