Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Szczeciński ZWiK ostrzega przed oszustami

Szczeciński ZWiK ostrzega przed oszustami
R.G.
16.10.2023, o godz. 12:11
czas czytania: około 2 minut
0

Obecne, przesycone internetem i nowoczesnymi technologiami czasy, stwarzają wiele płaszczyzn, które wykorzystać mogą różnego rodzaju wyłudzacze i oszuści. Przed tego rodzaju sytuacjami przestrzega Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. W tym przypadku chodzi o oferowane - szczególnie osobom starszym - „filtry do wody”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Oszuści mają różne metody na to aby naciągnąć, szczególnie osoby starsze, na dodatkowe koszty – wyjaśnia Hanna Pieczyńska, Rzecznik prasowy ZWiK w Szczecinie. – Spotkania organizowane w hotelach zachęcające, do zakupu cudownych garnków czy magicznych koców są czymś powszechnym. My natomiast otrzymaliśmy od mieszkanki Szczecina sygnał o tym, że teraz na topie są spotkania dotyczące „filtrów do wody”.

„500 jednostek zanieczyszczeń”

Jak informuje Rzecznik Hanna Pieczyńska, do szczecińskiego ZWiK-u zadzwoniła starsza pani i poinformowała o spotkaniu podczas którego, osobom starszym oferowano „specjalne filtry”. A koszt ich zakupu opiewał na kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

– Na tym spotkaniu osoby starsze informowane były, że woda w Szczecinie jest niezdatna do spożycia i ma ponad „500 jednostek zanieczyszczeń” – relacjonuje ze zdumieniem Rzecznik szczecińskiego ZWiK-u. – Natomiast po montażu „filtra”, ilość zanieczyszczeń rzekomo ma spaść do zaledwie kilku „jednostek”.  W związku z powyższym, apelujemy do odbiorców usług Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, o to żeby uczulić rodziców, dziadków i wszystkie osoby na podobne praktyki oszustów. Podkreślam, że z całą pewnością nie ma potrzeby montowania „specjalnych filtrów”, a woda w Szczecinie nie jest zanieczyszczona. Do wszelkich tego typu zakupów należy zatem podchodzić z dużym dystansem i rozwagą. Tak by nie dać się złapać na fałszywe informacje – zaznacza Rzecznik ZWiK w Szczecinie.

Stały monitoring jakości wody

Przy okazji Rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie zapewnia, że w miejscowej Stacji Uzdatniania Wody, regularnie realizowany jest cały szereg różnych procedur i procesów, po to by woda w tamtejszych kranach zyskała najwyższą jakość.

– W rezultacie, to co płynie w szczecińskich kranach nie ustępuje jakością wodom butelkowanym – zapewnia Hanna Pieczyńska. – Woda jest też specjalnie filtrowana. Dodam, że w szczecińskiej Stacji Uzdatniania Wody nad Miedwiem prowadzona jest: dezynfekcja wstępna ozonem (O3), koagulacja, sedymentacja, filtracja przez złoże antracytowo-piaskowe, utlenianie pośrednie ozonem (O3), filtracja przez złoże z granulowanym węglem aktywnym, a także dezynfekcja końcowa dwutlenkiem chloru (ClO2).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024