Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Szczecińskie fontanny z cięciami budżetowymi - zostaną uruchomione, ale na krócej

Szczecińskie fontanny z cięciami budżetowymi - zostaną uruchomione, ale na krócej
jw
21.04.2022, o godz. 14:24
czas czytania: około 1 minuty
0

Zakładowi Usług Komunalnych w Szczecinie udało się wygospodarować środki na uruchomienie kilku szczecińskich fontann. W związku z okrojonym budżetem miasta istniało zagrożenie pozostawienia ich w tym roku wyłączonych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Budżet konieczny na utrzymanie szczecińskich fontann został ograniczony, z uwagi na zmniejszenie wpływów do budżetu Miasta spowodowane decyzją rządu dot. m.in. dochodów z tytułu podatku PIT oraz inflacją i podwyżkami cen energii.

Koszt utrzymania fontann

W ubiegłym roku koszt utrzymania miejskich fontann wyniósł ponad 660 tysięcy złotych, w tym koszt mediów to kwota 264 tysiące złotych. W tym roku, szacunkowo, za sam prąd zapłacilibyśmy 90 procent więcej.

Krótsze funkcjonowanie

Ostatecznie Zakładowi Usług Komunalnych udało się wygospodarować środki na uruchomienie 8 fontann. Działały będą krócej niż zwykle, od ok. 15 czerwca do 15 września. Decyzja dotyczy fontann: na Wałach Chrobrego, przy ulicy Szymanowskiego, w al. Jana Pawła II, na Stawie Brodowskim, w Rusałce, w parku im. Janiny Szczerskiej, na placu Zamenhofa, na placu Zwycięstwa.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023