1 / 4

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się propozycja szczecińskich leśników, którzy zaoferowali miejskim przedszkolom możliwość odbioru bezpłatnych karmników dla ptaków – do tej pory głosiło się blisko 60 placówek.

– Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Liczyliśmy, że zgłosi się 10, może 15 przedszkoli. Początkowo tyle przygotowaliśmy karmników. Zgłosiło się jednak już blisko 60 placówek i wciąż dochodzą kolejne. My natomiast masowo przygotowujemy kolejne domki dla ptaków. Słowa dotrzymamy. Każdy otrzyma od nas taki prezent – powiedziała Anita Wasiuk z lasów miejskich funkcjonujących przy szczecińskim zakładzie usług komunalnych.

Leśnicy przygotowują teraz schronienia dla ptaków po kilka godzin dziennie. Nie wszystkie przedszkola mają możliwość zawieszenia domków na drzewie. Otrzymają wtedy karmniki z wysokimi, drewnianymi stojakami. Wkopią je pracownicy lasów miejskich.

– W środę pojawi się pierwszy karminik u przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi. Zamontujemy go, a jednocześnie zaprosimy najmłodszych do krótkiej pogawędki o naszej akcji. Będzie okazja dowiedzieć się, po co stawia się takie domki, dlaczego warto pomagać ptakom, w jaki sposób to robić. Następnie będziemy jeździli po innych przedszkolach, aż wszystkie otrzymają od nas przygotowane przez nas karminiki. Nie wykluczamy, że będziemy przeprowadzali taką akcję cyklicznie – podsumowuje A. Wasiuk.

To pierwsza taka inicjatywa szczecińskich leśników miejskich, w której z powodu zbliżającej się zimy postanowili przygotować w prezencie dla przedszkoli karmniki dla ptaków. Na pomoc może liczyć każda chętna placówka.

Czytaj więcej

Skomentuj