Fioletowe worki zostają. Kielce utrwalają system zbiórki tekstyliów
Pilotaż się opłacił. Kielce na stałe włączają zbiórkę tekstyliów w fioletowych workach do miejskiego systemu gospodarowania odpadami. W 2024 r. mieszkańcy przekazali łącznie 110,3 t tekstyliów, z czego ponad 56 t odebrano bezpośrednio spod altan śmietnikowych. Miasto pokazuje, że selektywna zbiórka nie musi kończyć się na PSZOK-u.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7337043552606231654)












