SUW Szczytno. Rosyjski cyberatak na polskie wodociągi
W maju 2025 roku rosyjskie grupy hakerskie przeprowadziły cyberatak wymierzony w polską infrastrukturę wodociągową. Celem stała się instalacja oznaczona jako SUW Szczytno. Materiały opublikowane na prorosyjskich kanałach Telegramu sugerowały, że sprawcy uzyskali dostęp do panelu sterowania stacją uzdatniania wody i manipulowali wybranymi parametrami jej pracy.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10380638712606241201)















