Studenci etnologii zbadają Beskidy. Reaktywacja wielkich obozów terenowych
Ponad 60 studentów z siedmiu polskich uniwersytetów weźmie udział w III Międzyuczelnianym Obozie Etnograficznym, który w maju br. zagości w woj. śląskim. Młodzi badacze przeanalizują dziedzictwo kulturowe górali oraz społeczne skutki powstania zbiorników wodnych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11312002472606231039)














