Nie jedna, a dwie polskie elektrownie atomowe. Start pierwszej w 2033 r.
– Bez rozwoju energetyki jądrowej nie uda się zrealizować wyzwań klimatycznych – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Ministerstwo zapowiada budowę w Polsce nie jednej, a dwóch elektrowni atomowych - jednej na północy kraju, drugiej w środkowej Polsce. Pierwszy blok elektrowni jądrowej ma zostać uruchomiony w 2033 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13570750922606240845)



