Nowe oblicze częstochowskiej elektrociepłowni
W częstochowskiej elektrociepłowni w marcu skończyła się era węgla. Od września kocioł główny w należącym do Fortum zakładzie będzie spalał biomasę, co wymaga bardzo wielu organizacyjnych zmian. Istotnym wyzwaniem jest zapewnienie stałego dopływu tego paliwa, co dobrze pokazała ostatnia mroźna zima.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14974265102606231234)





















